پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید

تاریخ خبر: // کد خبر: 189069 // // //


سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان گفت: امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید.


سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید

 

محسن حیدری ، اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت و اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز طی اطلاعیه جوی نسبت به آن هشدار داده بود، امروز وزش باد در نواحی شمال استان شدت گرفت و سبب شد تا دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به ۱۵۰۰ متر کاهش یابد.

وی افزود: تا این لحظه بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل از آن غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۹۹۲ میکروگرم بر متر مکعب رساند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به حدود ۷ برابر حد مجاز رسیده است.

وی با بیان اینکه الگوی وزش بادهای ۱۲۰ روزه شمال استان آغاز شده است، ادامه داد: وزش این باد شدید تمام پنج شهرستان شمال استان را فرا گرفته است به طوری که علاوه بر زابل، وزش باد شدید و گردوخاک دید افقی در محل ایستگاه هواشناسی زهک را نیز به ۸۰۰ متر کاهش داده است.

حیدری تصریح کرد: براساس مدل‌های هواشناسی و نقشه‌های پیش یابی، وزش باد شدید و گردوخاک تا پنجشنبه در منطقه سیستان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: این شرایط در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان به ویژه بخش‌هایی از محور «زابل -زاهدان»، «زابل-زهک»، «زابل-هیرمند»، «زابل-نیمروز» و «زابل نهبندان» موجب کاهش شدید دید افقی و اختلال در ترددهای جاده‌ای می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو