پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امسال گیلان ۴۷۰ زائر حج تمتع دارد/ اعزام‌ها از نیمه دوم تیرماه

تاریخ خبر: // کد خبر: 189231 // // //


امسال گیلان ۴۷۰ زائر حج تمتع دارد/ اعزام‌ها از نیمه دوم تیرماه

حسن فعال، مدیر حج و زیارت گیلان از اعزام ۴۷۰ زائر گیلانی به حج تمتع ۹۸ خبر داد و گفت: اولین پرواز حجاج از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در ۱۷ تیرماه انجام خواهد شد.


امسال گیلان ۴۷۰ زائر حج تمتع دارد/ اعزام‌ها از نیمه دوم تیرماه

حسن فعال، مدیر حج و زیارت استان گیلان: با بیان اینکه اعزام کاروان‌های زائران گیلانی حج تمتع ۹۸ از نیمه دوم تیرماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: باتوجه به اینکه زائران گیلانی مدینه‌قبل هستند، اولین پرواز حجاج از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در ۱۷ تیرماه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت گیلان ۴۷۰ نفر است، از ثبت‌نام تمامی مشمولان گیلانی حج تمتع ۹۸ خبر داد و  یادآور شد: گیلان در حج تمتع ۹۸ چهار کاروان دارد که دو کاروان از رشت، ‌یک کاروان از آستانه اشرفیه و یک کاروان از لنگرود اعزام می‌شود.

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به حضور ۱۷ نفر از عوامل در کاروان حج تمتع استان، تصریح کرد: ‌۴۰ درصد زائران گیلانی دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی هستند. همچنین ۶۰ درصد زائران را بانوان تشکل می‌دهند. مسن‌ترین زائر ۸۵ سال سن و جوانترین زائر ۱۶ سال سن دارد.

فعال با تصریح بر اینکه سال گذشته ۴۷۵ زائر گیلانی به حج تمتع اعزام شدند، خاطرنشان کرد: کاروان‌های حج تمتع گیلان در سال گذشته نیز مدینه‌قبل بودند، یعنی زائران ابتدا به مدینه و سپس به مکه مشرف شدند.

وی یادآور شد: در سال جاری با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خرید کالای ایرانی توصیه می‌شود زائران حتی‌المقدور نسبت به تهیه سوغاتی در ایران اقدام و از خارج شدن ارز جلوگیری کنند؛ ضمن اینکه این امر سبب رونق اقتصادی نیز می‌شود و از اتلاف وقت در عربستان جلوگیری می‌کند تا زائران بیشتر به جنبه‌های معنوی سفر به سرزمین وحی بپردازند.

 

منبع : خبرگزاری بین المللی قرآن


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو