پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تیرگی روابط بین اسرائیل و اوکراین بعد از لغو نیاز به روادید

تاریخ خبر: // کد خبر: 189505 // // // //


تیرگی روابط بین اسرائیل و اوکراین بعد از لغو نیاز به روادید

مدتی است که با وجود لغو نیاز به روادید بین اوکراین و رژیم صهیونیستی، تعداد زیادی از مسافران در فرودگاه مقصد با عدم اجازه ورود مواجه و از کشور مقصد اخراج شده‌اند. مقامات اوکراینی از وضعیت موجود بسیار ناراضی هستند. بر اساس گفته معاون رئیس امور مرزی دولتی اوکراین، اسرائیل در سال 2019 به حدود 1600 اوکراینی اجازه عبور از مرزهای خود را نداده و آن‌ها را اخراج کرده است.


تیرگی روابط بین اسرائیل و اوکراین بعد از لغو نیاز به روادید

مدتی است که با وجود لغو نیاز به روادید بین اوکراین و رژیم صهیونیستی، تعداد زیادی از مسافران در فرودگاه مقصد با عدم اجازه ورود مواجه و از کشور مقصد اخراج شده‌اند. مقامات اوکراینی از وضعیت موجود بسیار ناراضی هستند.

بر اساس گفته اولگ اسلوبادیان، معاون رئیس امور مرزی دولتی اوکراین، اسرائیل در سال 2019 به حدود 1600 اوکراینی اجازه عبور از مرزهای خود را نداده است. اسلوبادیان دلایل این وضعیت را مشخص نکرده است.
این مقام اوکراینی تشریح کرد: در مجموع در سال جاری از ورود 517 اسرائیلی به اوکراین در هنگام عبور از مرز جلوگیری شد و در همین زمان، اسرائیل حدود 1600 شهروند اوکراینی را بازگردانده است.
پیش از این، سفارت اسرائیل در کی‌یف به خبرنگاران پاسخ داده بود. مقامات اسرائیلی موضع خود را در مورد اتفاقات اخیر ورود شهروندان اسرائیلی به اوکراین در فرودگاه بین‌المللی بوریسیپیل، تایید کرده‌اند و گفته‌اند: «ما در مورد وضعیت فرودگاه اوکراین نگران هستیم. طبق گزارش اداره جمعیت و مهاجرت اسرائیل، با وجود افزایش تعداد گردشگر اوکراینی در اسرائیل از زمانی که سفر بدون روادید بین این دو کشور ممکن شده است، تعداد شهروندان اوکراینی بازگردانده شده از اسرائیل در 3 سال گذشته افزایش نیافته است . ما با مقامات اوکراین برای رفع این بحران همکاری خواهیم کرد.»
اولگ اسلوبادیان، معاون رئیس امور مرزی دولتی اوکراین اظهار کرده که پیش از این ما گزارش داده بودیم که اخیراً شمار ممنوعیت ورود شهروندان اسرائیلی در اوکراین افزایش یافته است. او تبیین کرده است که «دلیل اخراج اغلب اسرائیلی‌ها این است که برخی از آن‌ها نمیتوانند هدف خود از سفر به اوکراین را روشن کنند؛ برخی بلیط برگشت ندارند و برخی دیگر نمی‌دانند قرار است در طول اقامتشان کجا زندگی کنند.»
منبع : فانوس

دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو