پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اسپیس ایکس ستاره‌پیما می‌سازد

تاریخ خبر: // کد خبر: 189669 // // //


اسپیس ایکس ستاره‌پیما می‌سازد

مدیرعامل شرکت فضایی «اسپیس ایکس» اعلام کرده است که محققان این شرکت در حال ساخت نمونه اولیه دو موشک ستاره‌پیما هستند و به‌طور هم‌زمان در دو مقر تگزاس و فلوریدا مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارند.


اسپیس ایکس ستاره‌پیما می‌سازد

«الون ماسک» مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس در یک پیام توییتری اعلام کرده است که این شرکت به‌طور هم‌زمان در حال ساخت دو موشک ستاره‌پیما در مقر‌های بوکاچیکا ایالت تگزاس و کیپ کاناورال ایالت فلوریدا است.

ستاره‌پیما (starship) گونه‌ای فضاپیما است که مأموریتشان سفر میان ستاره‌های گوناگون است. فضاپیما‌های میان‌سیاره‌ای که امروزه وجود دارند به‌اختصار فضاپیما نامیده می‌شوند و فضاپیما‌های گردنده به دور مدارها، نیز مدارگرد نام دارند.

کاوشگر‌های «وییجر» و «پایونیر» با این که هم‌اینک از فضای منظومه خورشیدی خارج شده‌اند، ولی از آنجا که هنوز به منظومه‌های ستاره‌های دیگر نرسیده‌اند نمی‌توان آن‌ها را ستاره‌پیما نام نهاد، بنابراین این نام هنوز تنها در قلمرو داستان‌های علمی-تخیلی کاربرد دارد.

با این وجود اقدامات مهندسی پیشرفته‌ای انجام شده و طرح‌های اولیه‌ای برای امکان‌سنجی و ساخت ستاره‌پیما‌ها ارائه شده که ساخت آن‌ها را با فناوری امروزی یا فناوری‌هایی که در آینده نزدیک به دست خواهد آمد امکان‌پذیر می‌کند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا، ماه گذشته (۱۲ آوریل ۲۰۱۹) نمونه اولیه یک سفینه فضایی مینیاتوری را که برای پرواز بین سیاره‌ای و در نهایت پرواز بین ستاره‌ای طراحی شده بود؛ آزمایش کردند.

«فیلیپ لوبین» استاد فیزیک دانشگاه کالیفرنیا این آزمایش را بخشی از رویه ساخت یک سفینه بین ستاره‌ای برای آینده توصیف و خاطرنشان کرد که در راستای این مسیر، هر بخشی از این سیستم تصحیح می‌شود.

منبع: میزان آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو