پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هوشنگ صدیق مشاور اجرایی مدیرعامل هما در هواپیمایی چابهار شد+ نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 190003 // // // //


هوشنگ صدیق مشاور اجرایی مدیرعامل هما در هواپیمایی چابهار شد+ نقد

کاپیتان زنگنه، طی حکمی خلبان هوشنگ صدیق را به عنوان مشاور اجرایی مدیرعامل در شرکت هواپیمایی چابهار و صندوق بازنشستگی کارکنان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.


هوشنگ صدیق مشاور اجرایی مدیرعامل هما در هواپیمایی چابهار شد+ نقد

در متن این حکم آمده است:

جناب آقای خلبان هوشنگ صدیق
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و سوابق مدیریت جنابعالی در صنعت هوانوردی طی این حکم به سمت مشاور اجرایی اینجانب با اختیارات کامل در شرکت هواپیمایی چابهار و صندوق بازنشستگی کارکنان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، منصوب می گردید.
عملیاتی نمودن هواپیمای ملکی شرکت هواپیمایی چابهار و اخذ مجوزهای لازم تعمیراتی از سازمان هواپیمایی کشوری و تامین نیروهای متخصص و خرید تجهیزات لازم اعم از موتور، قطعات یدکی و در صورت امکان هواپیماهای جدید مورد نظر می باشد. پیشرفت امور مربوطه را به طور مستمر به اینجانب گزارش دهید.

توفیق جنابعالی را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و از درگاه ایزد منان خواستارم.

تورج دهقانی زنگنه
مدیرعامل

 

آشنایی با امیر سرتیپ خلبان، هوشنگ صدیق :

امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیقاز فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌کننده در جنگ ایران و عراق می‌باشد. او در پی استعفای سرهنگ محمد حسین معین پور در ۴ آذر ۱۳۶۲، با درجه سرهنگی به توصیه رئیس جمهور و رئیس شورایعالی دفاع(حجت‌الاسلام سید علی خامنه ای/ رهبری حاضر جمهوری اسلامی ایران) به فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد و تا بهمن ۱۳۶۵ در آن پست باقی ماند. پس از آن، جای خود را به سرهنگ منصور ستاری سپرد. پیش از انتصاب به فرماندهی نیروی هوایی او فرمانده منطقه اول هوایی مهرآباد بود و پس از ترک فرماندهی نیروی هوایی برای مدتی در سمت های گوناگونی در وزارت دفاع و نیروهای مسلح ایران انجام وظیفه کرد. او مؤسس هواپیمایی چابهار بوده‌است و از سال ١٣٨٩ مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین می‌باشد.پس از استعفاء در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ از شرکت کاسپین در شهریور همان سال به سمت مدیر عامل شرکت هواپیمائی زاگرس منصوب گردید. نامبرده تا سال 1397،بعنوان مدیرعامل زاگرس حضور داشت.

نقد:

مهمترین نقد وارد بر این انتصاب نه به جهت حضور کاپیتان صدیق در هواپیمایی چابهار بوده(چرا که تجارب اجرای قبلی وی، تا حد زیادی در همین راستا می باشد)، بلکه مربوط به انتخاب ایشان بعنوان مشاور اجرایی یا اختیارات کامل در صندوق بازنشستگی کارکنان هما است. باید از کاپیتان زتگنه پرسید که کاپیتان صدیق، دارای چه تجارب ویژه ای برای سامان دهی به این مهم هستند. دیگر نقد وارده بر زنگنه در جریان انتصابات اخیر، گرایش بالای وی به افراد میان سال ، کهسنال و بازنشسته و کم توجهی آشکار به انتصاب مدیران جوان است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فضای مجازی


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو