پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یکپارچه‌سازی پرواز عتبات استان مرکزی و قم

تاریخ خبر: // کد خبر: 191663 // // // //


یکپارچه‌سازی پرواز عتبات استان مرکزی و قم

مدیر فرودگاه اراک گفت: یکپارچه‌سازی پرواز عتبات استان مرکزی و قم در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این پرواز پس از ماه مبارک رمضان مجدداً راه‌اندازی شود.


یکپارچه‌سازی پرواز عتبات استان مرکزی و قم

رحیم حسین‌نسب منطقه مرکزی، در خصوص آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه اراک بیان کرد: طی جلسات متعدد هماهنگی‌های خوبی برای راه‌اندازی مجدد پروازهای مشهد، عتبات و عسلویه شکل گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه با شرکت هواپیمایی آسمان و سازمان هواپیمایی کشور و پیگیری مجدانه مجموعه استان افزود: با توجه به تغییر هلدینگ فرودگاه، پرواز عسلویه و مشهد متوقف شد، ضمن اعلام آمادگی هلدینگ جدید، باید تجهیزات جدیدی در فرودگاه اراک توسط این هلدینگ اضافه شود که کار در دست اقدام است.

حسین‌نسب اضافه کرد: هلدینگ باید تجهیزات ایرکاندیشن و ایر استارتر برای فرودگاه اراک در نظر بگیرد که ظرف یکی دو روز آینده این دو دستگاه وارد فرودگاه اراک می‌شود و طی بازدید از سوی شرکت هواپیمایی آسمان، پرواز مشهد و عسلویه راه‌اندازی خواهد شد.

وی در خصوص زمان راه‌اندازی این دو پرواز گفت: بازه زمانی برای این اقدام در نظر گرفته نشده است، اما به محض ورود این تجهیزات و بازدید، پرواز فعال و بلیط فروشی نیز آغاز می‌شود.

مدیر فرودگاه اراک با اشاره به تلاش‌های جدی برای راه‌اندازی پرواز عتبات اظهار کرد: در این راستا با مدیر جدید دفاتر زیارتی کشور جلسه‌ای برگزار شد و با توجه به سابقه موفق پرواز عتبات از فرودگاه اراک از فعال‌سازی و راه‌اندازی مجدد این پرواز بسیار استقبال شد و فرودگاه اراک در این راستا ایده‌های خود را مطرح کرد.

وی افزود: ایده‌ای که همواره مدنظر مجموعه فرودگاه اراک بوده است، برقراری پرواز عتبات از فرودگاه اراک با حضور زائران استان‌های همجوار بوده که قطعاً پایداری پرواز را به دنبال خواهد داشت، در این راستا پیشنهاد شد پرواز عتبات به صورت یکپارچه با حضور زائران استان مرکزی و قم انجام گیرد.

حسین‌نسب گفت: این ایده مورد موافقت شمسا (شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران) قرار گرفت و به منظور پیگیری این موضوع و تسهیل شرایط برای سفر زائران استان‌های همجوار استفاده از فرودگاه اراک به جای فرودگاه امام خمینی (ره)، جلساتی برگزار و توافقاتی نیز صورت گرفت. پس از آن، جلساتی با مدیران حج و زیارت و مدیران عامل دفاتر خدمات زیارتی استان‌های مرکزی و قم انجام و مقرر شد که زائران عتبات استان قم از فرودگاه اراک استفاده کنند.

وی اضافه کرد: تنها یک جلسه بین مدیران حج و زیارت استان مرکزی و قم با رئیس سازمان حج و زیارت کشور باقی مانده است که ظرف چند روز آینده انجام و مقدمات یکپارچگی پرواز عتبات نیز آماده می‌شود. البته در این راستا زائران استان لرستان و شهر کاشان نیز مدنظر هستند که می‌توانند از پرواز عتبات فرودگاه اراک به جای عزیمت به تهران و فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده کنند.

مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: با توجه به استقبال مجموعه حج و زیارت استان مرکزی، قم و سازمان از این ایده و فراهم شدن مقدمات کار پیش‌بینی می‌شود پس از برگزاری آخرین جلسه، پرواز عتبات از فرودگاه اراک پس از ماه مبارک رمضان راه ا ندازی شود.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو