پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 191704 // // // //


جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می شود

محمدرضا شایقی ،رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلخال از برگزاری نخستین جشنواره پرواز پاراگلایدر در منطقه نمونه گردشگری ازناو این شهرستان خبر داد.


جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می شود

محمدرضا شایقی در جلسه کارگروه گردشگری خلخال افزود: این جشنواره تابستان امسال با همکاری و پشتیبانی مالی سرمایه گذار مجموعه اقامتی ،رفاهی و گردشگری رغایب این شهرستان با حضور میهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد.
او گفت: مجتمع گردشگری رغایب شامل هتل ، دریاچه مصنوعی ، پیست دوچرخه سواری کوهستان ، سالن های تیراندازی اهداف ثابت و میدان اهداف پروازی و کمپ های اقامت موقت گردشگران در زمینی به مساحت 20 هکتار در منطقه نمونه گردشگری ازناو در حال احداث بوده و فاز اول این طرح در اوایل تابستان امسال بهره برداری می شود.
وی اظهار داشت: سرمایه گذار این طرح گردشگری بزرگ تاکنون هیچ اعتبار تسهیلاتی برای اجرای پروژه دریافت نکرده و برای پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تسهیلاتی توسعه گردشگری به مجری این طرح تلاش می شود.
شایقی با بیان اینکه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری منطقه با تمام قدرت حمایت می شود، گفت: پارسال 25 میلیارد ریال برای ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری این شهرستان از جمله احداث راه دسترسی به طرح گردشگری بام خلخال از منابع اعتباری مختلف استانی و ملی هزینه شد.
او افزود: علاوه بر ایجاد زیرساخت های گردشگری برای طرح های گردشگری اجرا شده از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی از سوی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با پرداخت تسهیلات یارانه دار به مجریان این گونه طرح ها زمینه اشتغال پایدار 93 نفر در این طرح ها فراهم شد.
او از برنامه ریزی برای برگزاری 32 جشنواره در طول سال از سوی ستاد برگزاری جشنواره های این شهرستان خبر داد و گفت: برگزاری 10 جشنواره در قالب طرح ملی زمستان بیدار در زمستان سال گذشته تجربه موفقی برای این ستاد در ایجاد شور و نشاط اجتماعی و استفاده از ظرفیت های منطقه برای برگزاری برنامه های شاد و نشاط آور در تمام فصول سال بود.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه از همکاری برای برگزاری جشنواره پاراگلایدر در منطقه ازناو خبر داد.
فریدون بابایی ، برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال را بزرگترین ظرفیت معرفی قابلیت های گردشگری شهرستان به گردشگران دانست.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو