پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شرکت‌های هواپیمایی چینی‌ برای دریافت خسارت علیه بوئینگ دست به یکی می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 192229 // // //


شرکت‌های هواپیمایی چینی‌ برای دریافت خسارت علیه بوئینگ دست به یکی می‌شوند

شرکت هواپیمایی ایسترن ایرلاینز چین به دلیل زمین‌گیر کردن اجباری هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس خود از ماه مارس، به دنبال دریافت خسارت از شرکت بوئینگ آمریکاست.


شرکت‌های هواپیمایی چینی‌ برای دریافت خسارت علیه بوئینگ دست به یکی می‌شوند

به نقل از راشاتودی، شرکت هواپیمایی ایسترن ایرلاینز چین به دلیل اینکه مجبور شده به طور اجباری هواپیماهای بوئینگ 737 مکس خود را زمین‌گیر نگه دارد قصد دارد از شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا درخواست خسارت کند.

شرکت چینی اعلام کرده است: زمین‌گیر کردن هواپیماهای بوئینگ 737 مکس از روز 11 مارس 2019، ضرر بزرگی را برای ایسترن ایرلاینز به بار آورده و با گذشت زمان این ضرر بیشتر هم خواهد شد.

ایسترن ایرلاینز می‌افزاید در عین حال تأخیر در تحویل هواپیماهای سفارش داده شده به این شرکت چینی نیز ضرر مالی قابل توجهی را متوجه ایسترن ایرلاینز کرده است.

این شرکت هواپیمایی البته درباره حجم خسارت‌های وارده به خود جزئیاتی ارائه نکرده است.

پس از آنکه سازمان هواپیمایی چین، پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را در سراسر این کشور ممنوع کرد ایسترن ایرلاینز 14 فروند از هواپیماهای خود را زمین‌گیر کرد.

هفته گذشته رسانه‌ها گزارش دادند که شرکت‌های هواپیمایی بزرگ چینی نظیر ایرچاینا، سوثرن و ایسترن ایرلاینز به دنبال متحد شدن با یکدیگر در راستای دریافت خسارت از بوئینگ به دلیل اختلال در فعالیت های خود در پی زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ هستند.

هم اکنون سازمان هوانوردی فدرال آمریکا که آخرین مرجع هوانوردی در جهان بود که پرواز بوئینگ‌های 737 مکس را ممنوع کرد، در حال برگزاری کنفرانسی با حضور دیگر سازمان‌های هوانوردی بین المللی است تا در طول آن و پیش از تصمیم‌گیری درباره پایان دادن به ممنوعیت پرواز بوئینگ های 737 مکس، موضوع بروزرسانی نرم افزار و آموزش خلبانان این هواپیما را مورد بررسی قرار دهد.

 

 

منبع:خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو