پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای راهبردی روسیه در نزدیکی سواحل آلاسکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 192652 // // //


پرواز هواپیماهای راهبردی روسیه در نزدیکی سواحل آلاسکا

پرواز هواپیماهای راهبردی موشک‌انداز «توپولف-۹۵ام.اس» روسیه در آسمان آبهای بین المللی در طول سواحل غربی آلاسکا و جزایر آلیوتسکی، جنگنده‌های نیروی هوایی آمریکا را مجبور به مشایعت آنها در مسیری از این پرواز کرد.


پرواز هواپیماهای راهبردی روسیه در نزدیکی سواحل آلاسکا

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هواپیماهای راهبردی موشک‌انداز از نوع «توپولف-95ام.اس» روز سه‌شنبه پروازهای نظارتی را در طول سواحل غربی آلاسکا و جزایر “آلیوتسکی” انجام دادند که در بخشی از این مسیر جنگنده‌های اف-22 نیروی هوایی آمریکا نیز آنها را مشایعت کردند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه توضیح داده شده است: «چهار فروند هواپیمای راهبردی موشک‌انداز «توپولف-95ام.اس» نیروی هوا-فضا پروازهای برنامه ریزی شده خود در حریم هوایی آب‌های بین المللی در سواحل غربی آلاسکا را انجام دادند. در بخشی از مسیر این پرواز، دو فروند جنگنده اف-22 نیروی هوایی آمریکا، هواپیماهای روسی را همراهی کردند.»

بر اساس این اطلاعات، پرواز هواپیماهای راهبردی روسیه در آسمان، بیش از 12 ساعت طول کشید.  

اطلاعات مربوط به همراهی جنگنده‌های آمریکایی از سوی فرماندهی دفاع هوایی شمال آمریکا نیز تایید شده است. بر اساس این اطلاعات، هواپیماهای روسی در دو گروه پرواز کرده و جنگنده‌های سوخو-35 روسی نیز آنها را همراهی می‌کردند که به منظور مشایعت آنها دو فروند جنگنده اف-22 آمریکایی به هوا برخاستند. این اطلاعات تایید کرده که هواپیماهای روسی حریم هوایی ایالات متحده را نقض نکرده و در فضای بین المللی پرواز کردند.  

هواپیماهای دورپرواز روسیه بطور مرتب پروازهایی را در آسمان دریاهای بین المللی در سراسر جهان انجام می‌دهند. تمامی این پروازها به شدن در چارچوب قوانین بین المللی و بدون نقض حریم هوایی سایر کشورها انجام می‌گیرند.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو