پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خلخال قابلیت پیش‌بینی فرودگاه برای هواپیماهای کوتاه برد را دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 192755 // // //


خلخال قابلیت پیش‌بینی فرودگاه برای هواپیماهای کوتاه برد را دارد

امیر امینی ،معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی جنوب استان اردبیل گفت: در این زمینه شهرستان خلخال قابلیت پیش‌بینی فرودگاه کوچک برای هواپیماهای کوتاه برد را دارد.


خلخال قابلیت پیش‌بینی فرودگاه برای هواپیماهای کوتاه برد را دارد

امیر امینی پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از گردنه الماس در محور خلخال به سمت اسالم و محور خلخال به پونل در جمع خبرنگاران اضافه کرد: من فکر می‌کنم در محدوده خلخال با توجه به قابلیت‌های طبیعی که دارد پیش بینی یک فرودگاه کوچک برای هواپیماهای کوتاه برد می‌تواند مؤثر باشد.

وی افزود: اگر روزی یک پرواز هواپیمای ۵۰ نفره یا دو تا پرواز ۵۰ نفره برای این فرودگاه عملیاتی شود قطعاً برای آن مسافر وجود خواهد داشت و باعث توسعه این منطقه خواهد شد و به لحاظ گردشگری بسیار مؤثر و مفید خواهد بود.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر محورهای مواصلاتی خلخال به اسالم و پونل بسیار حیاتی بوده و در توسعه اقتصادی این شهرستان تأثیرگذار هستند، تاکید کرد که باید فکری برای جایگزینی محور خلخال – پونل که اغلب فصول سال مسدود است، انجام شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ کیلومتر از محور خلخال – اسالم در دست بازسازی است، یادآور شد: در ابتدای گردنه الماس تونلی پیش بینی شده که در حدود دو کیلومتر طول دارد. پیشنهاد دادیم به منظور استراتژی کوتاه مدت به خاطر اینکه معمولاً پنج ماه از این محور در طول زمستان و بخشی از بهار و پاییز مسدود است، در محدوده کولاک گیر، ارتفاع این تونل را یک مقدار بالا ببرند تا یک تونل ۸۰۰ متری تعبیه شود تا ما بتوانیم با سرعت بیشتری پروژه را اجرا کرده و در حدود ۱۸ الی ۲۴ ماه این پروژه را به اتمام برسانیم.

امینی با تاکید براینکه پیش بینی دو کیلومتر تونل با وضعیت اعتبارات موجود یک پروژه زمان بر خواهد بود، متذکر شد: مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل مطالعات پروژه را برعهده گرفته‌اند و امیدواریم که با سرعت کار بالا یک پروژه بهینه اجرایی شود

وی بیان داشت: در محور پونل نیز عملیات اجرایی داریم و در حدود پنج الی شش کیلومتر از محور تثبیت و بخش‌هایی نیز آسفالت شده، محور پونل محوری است که غالب اوقات سال مسدود بوده و ما باید فکری برای جایگزینی اش انجام دهیم.

 

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو