پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز نوسازی سالن انتظار فرودگاه کنارک؛ تأکید بر تکریم جایگاه مسافرین چابهار

تاریخ خبر: // کد خبر: 193486 // // //


آغاز نوسازی سالن انتظار فرودگاه کنارک؛ تأکید بر تکریم جایگاه مسافرین چابهار

سالن پرواز‌های خروجی، ورودی و ترانزیت فرودگاه کنارک به‌منظور تکریم شأن مسافرین چابهار موردبازسازی و مرمت قرارگرفته و تا ۲ ماه آینده بهره‌برداری می‌شود.


آغاز نوسازی سالن انتظار فرودگاه کنارک؛ تأکید بر تکریم جایگاه مسافرین چابهار

سالن‌های پرواز‌های ورودی، خروجی و ترانزیت فرودگاه کنارک پس از دو دهه فعالیت به دلیل افزایش فرسودگی مورد مرمت و بهسازی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار قرار گرفت که ضمن تکریم از جایگاه مسافرین به هنگام استقبال و بدرقه آنان، فضای مناسب و استاندارد را در این فرودگاه ایجاد کند.

در این خصوص مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار گفت: فرودگاه چابهار یک فرودگاه نظامی است و زمانی که منطقه آزاد چابهار تشکیل شد استفاده بازرگانی نیز به این فرودگاه اضافه گردید.

تأکید بر تکریم جایگاه مسافرین چابهار
فرزین حقدل افزود: منطقه آزاد چابهار نیز برای انجام امور اداری و استقبال از مسافرین، مکانی و ساختمانی به‌اندازه ۳ هزار مترمربع را احداث کرد و ۵ سال بعد آن ساختمان به فرودگاه واگذار شد.

حقدل اعلام کرد: از زمان احداث تا به امروز هیچ‌گونه مرمت و نوسازی در این ساختمان انجام‌نشده و امروزه پس از واگذاری مجدد به سازمان منطقه آزاد چابهار، طرح مرمت و بازسازی آن مطرح شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با تأکید بر الزام نوسازی، بازسازی و مرمت سالن مسافرین گفت: امروز حجم پرواز‌ها زیاد شده و افزایش فرسودگی را نیز شاهد هستیم و در شأن منطقه و مسافران نیز چنین سالنی نیست که در این حجم کوچک و میزان فرسودگی از مسافرین چابهار استقبال شود.

حقدل با اشاره به مطرح‌شدن موضوع بازسازی افزود: البته این مسئله از قبل دیده‌شده و موضوعات و طرح آن نیز مطرح گردیده بود. این شرکت یکسال گذشته موضوع را به منطقه آزاد پیشنهاد داد که حاضر هستیم این سالن را بازسازی و مرمت کنیم و مکان بهتری برای مسافرین ایجاد کنیم و همچنین رفت‌وآمد‌ترین فرودگاه جنوب استان سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.

وی با مدنظر قرار دادن تمهیدات جانبی به لحاظ کادر اداری و عبور و مرور مسافرین گفت: این سالن تحویل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه چابهار شد تا سالن را بازسازی کند و هم‌زمان عوامل به ترمینال نظامی مجاور منتقل شدند. این بهسازی و نوسازی بازه زمانی ۲ ماهه دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با تأکید بر تأخیر بازسازی این سالن ادامه داد: از سال گذشته تا به اکنون این اتفاق به مرحله اجرایی نرسید و اکنون باگذشت یکسال از آن تاریخ سالن تحویل شرکت داده شد و بازسازی به‌صورت اجرایی عملیات تخریب انجام و بازسازی رسماً شروع گردید.

حقدل اعلام کرد: این سالن طبق استاندارد‌های سازمان هوایی کشوری بهینه می‌شود و برایش سالن پرواز خروجی ترانزیت و پرواز داخل در نظر گرفته‌شده است؛ و مسافرین برای ایام مرداد که فصل خوب گردشگری چابهار به شمار می‌رود با یک فضایی متفاوت و بهینه‌سازی شده روبه‌رو می‌شوند.

وی با مدنظر قرار دادن تکریم ارباب‌رجوع و مسافرین ادامه داد: با مرمت و نوسازی، محیطی مناسب نیز برای کارکنان فرودگاه به وجود خواهد آمد و تا زمانی که فرودگاه جدید چابهار افتتاح شود ما طی این مدت از مسافرین پذیرایی و استقبال خوبی هم خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با اشاره به مواد و مصالح به‌کاربرده شده برای نوسازی گفت: تمامی مصالح و ابزار همچون دوربین‌های مداربسته سرامیک و… از بهترین نوع و مواد از کارخانه‌های تولیدی با کمترین هزینه و قیمت تهیه و به جهت حذف هزینه واسطه، خریداری‌شده است.

براساس این گزارش، فرودگاه کنارک بعد از بازسازی و مرمت هفتگی ۳ پرواز مشهد، ۳ پرواز عمان، ۱ پرواز عمارات، ۲ پرواز بندرعباس، ۲ پرواز شیراز و ۵ پرواز تهران را با متوسط هر پرواز ۱۲۰ مسافر را در خود خواهد داشت که می‌تواند ۴ پرواز را هم‌زمان پشتیبانی کند.

منبع : شما نیوز /// منطقه آزاد چابهار


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو