پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصاویر فرودگاهی به شکل دانه برف در چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 193816 // // //


تصاویر فرودگاهی به شکل دانه برف در چین

یک شرکت فرودگاهی در یکی از استان های چین با آب وهوای بسیار سرد طراحی کرده که شبیه دانه برف است و داخل آن باغ هایی مسقف وجود دارد.


تصاویر فرودگاهی به شکل دانه برف در چین

به نقل از نیواطلس، شرکت معماری MAD طرحی برای فرودگاه بین المللی Harbin Taiping در استان هیلونگجیانگ چین ارائه کرده که Harbian Aieport T۳ نام گرفته و شبیه یک دانه برف عظیم است.

در صورت ساخت این طرح، ترمینال فرودگاه بسیار عظیم و مساحت آن حدود ۹۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع خواهد بود. این طرح شامل ترمینال‌های زمینی، هتل، مغازه‌های خرده فروشی و پارکینگ است.

پیش بینی می‌شود تا ۲۰۳۰ میلادی حدود ۴۳ میلیون مسافر سالانه از این فرودگاه استفاده کنند. همچنین فرودگاه مذکور سالانه ۳۲۰ هزار پرواز خروجی خواهد داشت. به گفته شرکت طراحی این فرودگاه به شکل دانه برف (با ۵ راهرو خروجی) مدت زمان رسیدن مسافران به گیت های پرواز را می کاهد و همزمان از ترافیک می کاهد و در کل به کارآمدی فرودگاه می‌افزاید.

طرح این فرودگاه تاحدودی شبیه ساختمان پایانه‌های جدید فرودگاه پکن است که شرکت طراحی زاها حدید آن را طراحی کرده است. اما طراحی آن به شکل دانه برف با توجه به آب وهوای هاربین انجام شده است. آب وهوای این منطقه در زمستان‌ها بسیار سرد است.

در این فرودگاه باغ‌های مسقفی نیز ساخته می‌شود که سطو ح مختلف آن را بهم متصل می‌کند. از سوی دیگر یک مرکز حمل و نقل این فرودگاه را به قطارهای سریع السیر، خطوط مترو، اتوبوس‌های فرودگاه و شهر هاربین متصل می‌کند. این طرح برای یک مسابقه طراحی ابداع شده و هنوز مشخص نیست ساخته می‌شود یا خیر.

منبع :  با اندکی اضافات وتلخیص از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو