پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دفتر هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشور راه اندازی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 194614 // // // //


دفتر هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشور راه اندازی شد

رییس سازمان هواپیمایی کشور از تاسیس دفتر هوانوردی عمومی در محل این سازمان خبر داد.


دفتر هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشور راه اندازی شد

مراسم امضای تفاهمنامه اقدامات اجرایی جهت توسعه هوانوردی عمومی امروز (سه شنبه) با حضور «علی عابدزاده» رییس سازمان هواپیمایی کشور، «شهرام آدم نژاد» معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و «منوچهر منطقی» رییس ستاد توسعه فن آوری هایی فضایی ریاست جمهوری در محل سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد.

«علی عابدزاده» بعد از امضای این تفاهمنامه گفت: حمل و نقل هوایی هر گاه خارج از استاندارهای جهانی حرکت کرد متحمل خسران شد.
رییس سازمان هواپیمایی کشور گفت: بعد از سال ۱۳۶۱ دولت تصمیم گرفت در حوزه اقتصاد حمل و نقل هوایی ورود پیدا کند و اقتصاد حمل و نقل را در کنار دیگر بخش های اقتصاد گذاشت که باعث ضرر زیاد صنعت هوایی شد.
وی برای اثبات ادعای خود به وضعیت هوانوردی عمومی قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت:در آن سالها بیش از ١٠٠ فروند هواپیما در حوزه هوانوردی عمومی فعالیت می کرد اما بعد از تکلیفی شدن نرخ بلیت هواپیما دوران هوانوردی عمومی نیز به پایان رسید.
عابدزاده گفت: در سال های اخیر به جز قسمتی از هوانوردی عمومی که به هواپیماهای فوق سبک برمی گردد، باقی هوانوردی عمومی کاهش یافته است؛ در این ارتباط لازم است قسمت های مختلف از جمله وزارت راه و شهرسازی و فرودگاههای کشور فعال شده و تصمیمات جدید را برای فعال شدن این بخش از صنعت اجرایی کنند.
رییس سازمان هواپیمایی کشور با ادعای اینکه آزادشدن نرخ ها در سالهای اخیر زمینه توسعه هوانوردی عمومی را فراهم کرده است، گفت: با امضای این تفاهمنامه امروز مستقیما وارد فعال شدن هوانوردی عمومی در کشور می شویم بر این اساس دفتر هوانوردی عمومی در سازمان تشکیل می شود و تا پایان سال جاری شاهد تحولات زیادی در  این بخش خواهیم بود.

 

منبع :با اندکی اضافات وتلخیص از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو