پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برلین دلیل فرود اضطراری هواپیمای مرکل را خرابکارانه خواند

تاریخ خبر: // کد خبر: 195983 // // //


برلین دلیل فرود اضطراری هواپیمای مرکل را خرابکارانه خواند

ارتش آلمان روز شنبه اعلام کرد که فرود اضطراری هواپیمای حامل صدراعظم آلمان در سال گذشته به دلیل عملیات خرابکارانه و حملات سایبری بوده است.


برلین دلیل فرود اضطراری هواپیمای مرکل را خرابکارانه خواند

روزنامه آلمانی راینیشه پست به نقل از یک مقام وزارت خارجه برلین نوشت، عملیات خرابکارانه هواپیمای آنکلا مرکل به مقصد یوئنوس آیرس را مجبور به فرود اضطراری کرد.

با این وجود کارشناسان فنی شرکت هواپیمایی لوفتانزا که مسئولیت تعمیر و نگه داری و کنترل هواپیماهای دولتی را بر عهده دارند، مقامات برلین را اطمینان دادند که مسائل اخیر تنها سرچشمه فنی داشته است.

روزنامه راینیشه پست در ادامه می نویسد، مقامات برلین در مورد توضیحات کارشناسان فنی تردید دارند، اما از طرف دیگر تا کنون موفق به کشف هیچ شواهدی مبنی بر این دخالت و نفوذ یک دولت خارجی در این نوع از حوادث نبوده اند.

هواپیمای آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که در ۹ آذر سال گذشته به مقصد بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برخاسته بود، مجبور به بازگشت و فرود اضطراری شد.

روزنامه بایلد آلمان گزارش داد که علت این فرود اضطراری «نقص در برخی سیستم های الکترونیکی» هواپیمای مرکل بوده و باعث شد که پرواز ۱۵ ساعته او یک ساعت پس از برخاستن هواپیما ناتمام بماند.

براساس این گزارش، پس از فرود اضطراری هواپیما، خلبان اعلام کرد که بهتر است به جای انتظار برای رفع این نقص، مرکل با هواپیمای دیگری سفر خود را ادامه دهد. صدراعظم آلمان در آن زمان برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ عازم بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین شده بود.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو