پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شورای حوزه بسیج شرکت فرودگاه‎ها ارتقا خواهد یافت/پایگاه‎های بسیج در فرودگاه‎ها برای کمک به مدیریت بحران آماده می‎شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 196557 // // // //


شورای حوزه بسیج شرکت فرودگاه‎ها ارتقا خواهد یافت/پایگاه‎های بسیج در فرودگاه‎ها برای کمک به مدیریت بحران آماده می‎شوند

مسعود خواست‎خدایی ،فرمانده حوزه بسیج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از ارتقای شورای این حوزه و آمادگی برای مدیریت بحران در آن و همچنین در پایگاه‎های بسیج فرودگاه‎ها خبر داد.


شورای حوزه بسیج شرکت فرودگاه‎ها ارتقا خواهد یافت/پایگاه‎های بسیج در فرودگاه‎ها برای کمک به مدیریت بحران آماده می‎شوند

فرمانده حوزه بسیج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از ارتقای شورای این حوزه و آمادگی برای مدیریت بحران در آن و همچنین در پایگاه‎های بسیج فرودگاه‎ها خبر داد.

 مسعود خواستخدایی دارای مدرک مهندسی مکانیک هواپیما و کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی و دکترای مدیریت استراتژیک که در ابتدای ورودش به صنعت هوانوردی در سازمان هواپیمایی کشوری شاغل شد و دورههای تعمیرات هواپیماهای ATR، فوکر 28 و 100 و بوئینگ 727 را گذراند و پس از آن به صورت توافقی به شرکت هواپیمایی آسمان پیوست و در آنجا مسئولیتهای اجرایی مختلفی را داشت. از این رو به خوبی از شرایط و ظرفیتهای موجود در صنعت هوانوردی آگاه بوده و برای همین است که به گفته خودش «با یک نقشه راهبردی این مسئولیت را پذیرفتهام و تلاش خواهم کرد با همکاری و همفکری اعضای شورای حوزه بتوانیم به برنامههای مورد نظر را اجرایی کنیم.»

وی که به تازگی در پست فرماندهی حوزه بسیج شرکت فرودگاه ها مشغول به فعالیت شده است در گفتگو با روابط عمومی، ضمن قدردانی از تلاش فرمانده پیشین، در مورد جایگاه این حوزه گفت: وزارت راه و شهرسازی داری یک مرکز بسیج است که به دلیل گستردگی خود، دارای سه مرکز بسیج صنعت هوانوردی، مرکز بسیج بنادر و کشتیرانی و مرکز بسیج راه آهن است که ما زیر نظر مرکز بسیج صنعت هوانوردی قرار داریم و با توجه به اینکه بخشی از کارکنان شرکت اداری هستند از یک سو باید سیاستها و ماموریتهای سازمان بسیج ادارات و از سویی برای کارکنان متخصص در واحدهای مهندسی شرکت سیاستها و ماموریت بسیج متخصصین را اجرا کند.

خواستخدایی با اشاره به اینکه این حوزه در شرکت فرودگاهها ظرفیت انجام کارهای بزرگی دارد، و باید بر اساس این ظرفیت تعداد اعضای شورای حوزه در زمینههای مختلف و برنامههای جدید افزایش یابند، گفت: ما در اولویت اول، فرودگاهها را به چهار قسمت تقسیم کردیم و به امیدخدا با برنامهریزیهایی که با اعضای شورا خواهیم کرد به سمتی پیش می رویم که بسیج در کنار مدیران شرکت نقش یار دوازدهم را بازی کند و در هر جا که میتواند وارد عمل شود تا شرکت را در دستیابی به اهدافش کمک کند.

وی با بیان اینکه ساماندهی پایگاه بسیج فرودگاه مهرآباد در اولویت است، گفت: به دنبال این هستیم که شورای این پایگاه را با ورود افراد تازه نفس و خلاق فعال کنیم تا بتوانند با برنامه فعالیتهای آن را توسعه دهند. سپس فرودگاههایی که ما پایگاه بسیج داریم را تقویت و فعال خواهیم کرد و در آنهایی هم که پایگاه نداریم با هماهنگی بسیج استان مربوطه راهاندازی کنیم.

وی با بیان ایکه وجود پایگاههای بسیج در فرودگاههای کشور میتواند مؤثر و کارآمد باشد، گفت: برای نمونه بحث کمکرسانی در بحران و مدیریت آن است که بسیج میتواند بسیار مفید باشد و شما به خوبی دیدید که در بحران اخیر سیل در کشور با ورود بسیج شرایط بهتر کنترل شد و بخشی از مصیبتها و گرفتاریهای مردم کاهش یافت. در همین زمینه حوزه ما نیز با توجه به تقسیمبندی انجام شده توسط سپاه در سوسنگرد فعال است که بعد از ماه مبارک رمضان در قالب گروههای جهادی همکاران اعزام خواهند شد و در حال بررسی هستیم تا برای ساخت مسکن و یا تامین اسباب زندگی برای خانوادههای سیلزده برنامهریزی کنیم.

فرمانده بسیج شرکت فرودگاهها ادامه داد: با توجه به نگاه مدیرعامل محترم شرکت به بسیج و توانمندیهای آن، اکنون تعدادی از اعضای شورای این حوزه، در کمیتهها و شوراهای تخصصی شرکت نیز عضو شدهاند برای نمونه آقای جماعت مسئول تربیت بدنی شورای حوزه در کمیته تربیت بدنی شرکت، آقای قربانی مسئول آموزش و پژوهش حوزه در شورای پژوهش شرکت و بنده در شورای فرهنگی شرکت عضو شدهایم و قصد داریم با برنامههایی مدون در جهت کمک به شرکت در این بخشها فعالیت کنیم.

وی گفت: تعامل با سازمانهای مستقر در فرودگاهها مانند هواشناسی، گمرک، سپاه حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه در پیشبرد اهداف طرفین بسیار مهم است که باید از مرکز آغاز و در فرودگاهها توسعه یابد.

خواستخدایی برنامهریزی برای برگزاری همایش حضور فرماندهان پایگاههای فرودگاهها، برپایی موکب در ایام محرم در فرودگاههایی مانند آبادان، ایلام، حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، بزرگداشت هفته دفاع مقدس، بزرگداشت هفته بسیج و بزرگداشت دهه فجر را از جمله برنامههای مهم حوزه برای طول سال عنوان کرد و گفت: در اولین اقدامی که پس از حضور بنده در حوزه انجام شد بزرگداشت روز مقاومت یعنی آزادسازی خرمشهر بود که در یک اقدام نو به همراه مدیرعامل با دیدار خانواده اولین شهید روحانی دفاع مقدس رفتیم. همچنین برای هفته دفاع مقدس در سه بخش مدیران، کارکنان و خانواده کارکنان اقدام به برگزاری رقابتهای ورزشی خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین با مذاکراتی که با بنیاد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس داشتیم در هفته دفاع مقدس دوره 16 ساعته آشنایی با مبانی دفاع مقدس را با اعطای گواهینامه از سوی ستاد نیروهای مسلح برگزار خواهیم کرد  و در کنار آن اقدام به انتشار کتابچهای از زندگینامه و خاطرات مربوط به شهدای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و همچنین کتابچهای مربوط به شهدای خانواده کارکنان (پدران، فرزندان و برادران) خواهیم کرد. توجه به نقش فرودگاهها در دفاع مقدس نیز یکی دیگر از مواردی است که از طریق برگزاری بزرگداشت باید آگاهی مردم را نسبت به این از خودگذشتگیها افزایش داد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سعی میشود برنامهها با استراتژی مشخصی اجرا شوند تا خروجی و نتیجه قابل قبولی داشته باشند و تنها رفع تکلیف نباشند، گفت: برای مثال ما در بحث مدیریت بحران یک نفر جدید را با عنوان مدیر بحران به شورا اضافه خواهیم کرد و با تعیین فرودگاههای معین در زمان بروز بحران از ظرفیت بسیج  فرودگاهها برای فرودگاه مورد نظر استفاده خواهیم کرد. در بحث آموزش و پژوهش هم دارای ظرفیتهای خوبی هستیم و با انجام کارهای کارشناسی و مدون سعی میکنیم بنابر بر نظر مدیرعامل برای استفاده از ظرفیت بسیج در آموزش و پژوهش شرکت اقدام کنیم.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو