پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بخش باری فرودگاه پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 197542 // // //


بخش باری فرودگاه پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

استاندار اردبیل گفت: بخش باری فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان با مشارکت خریدار شرکت کشت و صنعت مغان راه‌اندازی می‌شود.


بخش باری فرودگاه پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

اکبر بهنام‌جو صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان پارس‌آباد از مشارکت خریدار شرکت کشت و صنعت مغان در راه‌‌اندازی بخش باری فرودگاه شهرستان پارس‌آباد خبر داد و اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های صادرات محور در استان اردبیل فرودگاه پارس‌آباد با مشارکت و همت خریدار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تا دو ماه آینده طراحی و در سال آینده نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان افزود: با توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و به ویژه با راه‌اندازی بخش باری فرودگاه‌های استان، می توانیم زمینه صادرات محصولات ارزشمند استان را به کشورهای حوزه خلیج فارس فراهم کنیم.

بهنام‌جو با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا از تمامی امتیازات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل استفاده خوبی کنیم، تصریح کرد: جلسات کارشناسی قبل از سفر آغاز شده و با برگزاری نشست‌های تخصصی در دفتر ریاست جمهوری به دنبال استفاده بیشتر از این سفر هستیم.

استاندار اردبیل از بهره‌برداری چندین طرح بزرگ کشاورزی، اقتصادی و تولیدی در این سفر خبر داد و بیان کرد: هر کدام از طرح هایی که در این سفر مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، نقش بسزایی در رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان خواهند داشت و برنامه ریزی برای تکمیل طرح های دیگر نیز ادامه دارد.

وی گفت: طرح اراضی پایاب سد خداآفرین در جریان سفر رئیس جمهوری به بهره برداری رسیده و بخش دیگری از آن زیر کشت می‌رود، این طرح که با دو مشکل کمبود حدود 300 میلیارد تومان و تعیین تکلیف حقوق عرفی و قانونی بهره برداران مواجه بوده و در دست بررسی و رفع شدن هستند.

بهنام‌جو با اشاره به وضعیت عشایر محدوده نشین شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری فعال در شمال استان اردبیل افزود: از قبل از انقلاب تاکنون عشایر در مشکل هستند و به حق و حقوق خود نرسیده اند و باید حقوق قانونی و عرفی افراد محدوده نشین در اراضی پایاب خدآفرین، کشت و صنعت مغان و کشت و صنعت پارس تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرف 6 ماه گذشته مستندات لازم جمع آوری و به مقام های دولت ارائه شده است، اظهار کرد: طبق قولی که در حضور نمایندگان و عشایر داده‌ایم پیگیر این موضوع هستیم و نماینده ولی فقیه در استان نیز با حساسیت ویژه‌ای پیگیر موضوع هستند.

استاندار اردبیل به آمادگی خریدار شرکت کشت و صنعت مغان جهت واگذاری زمین های محدوده نشینان و عشایر تاکید کرد و گفت: در سال 87 وعده ای به عشایر داده شده که منجر به قرارداد نشده است و ما پیگیر طرح موضوع در هیئت دولت و نهایی کردن حقوق ایشان هستیم، خریدار شرکت کشت و صنعت مغان به صورت کتبی اعلام نموده که در صورتی که طبق قانون بخشی از اراضی واگذار شده به وی در اختیار محدوده نشینان و عشایر قرار بگیرد با رضایت کامل این اراضی را در اختیار قوه قضائیه و مردم قرار خواهد داد.

بهنام‌جو در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نیز تصریح کرد: خریدار اول شرکت کشت و صنعت مغان دارای اهلیت و صلاحیت کافی نبود که با با دقت دستگاه‌های نظارتی و تذکر مقام ها و شورای تامین استان این واگذاری لغو و این شرکت با همان قیمت به نفر دوم که دارای صلاحیت و اهلیت لازم بود واگذار شد.

استاندار اردبیل واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان را یکی از نمونه‌های خوب واگذاری دانست و گفت: ما این واگذاری را یکی از نمونه‌های خوب واگذاری می‌دانیم و امیدواریم سبب رونق شرکت شود اما تحقیق و تفحص نیز حق قانونی و نظارتی مجلس است و با بررسی روند واگذاری و وضعیت این شرکت گزارش خود را به دستگاه های نظارتی ارائه خواهد کرد.

بهنام‌جو اقدامات چند ماه اخیر خریدار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان را بسیار مطلوب دانست و افزود: خریدار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان علاوه بر اینکه در بحث رعایت حقوق کارکنان و افزایش حقوق و عقد قرارداد با آنها بسیار خوب عمل کرده است در زمینه صنایع تبدیلی نیز با سرمایه‌گذاری حدود 300 میلیارد تومانی روند رو به رشدی را ایجاد کرده است.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو