پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جولان ذرات معلق در هوای سیستان و بلوچستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 197647 // // // //


جولان ذرات معلق در هوای سیستان و بلوچستان

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان شعاع دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی زهک را به 1500 متر کاهش داد .


جولان ذرات معلق در هوای سیستان و بلوچستان

محمود دیانتی افزود: تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در شهر زهک به 22 متر بر ثانیه معادل 79 کیلومتر بر ساعت رسیده است.رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همان‌طور که انتظار می رفت امروز بر سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شد.دیانتی افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک شد و دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 3000 متر کاهش داد.

دمای باهوکلات به ۴۸ درجه رسیدهمچنین هواشناسی استان اعلام کرد؛ بیشینه دمای امروز ایستگاه اقلیم شناسی باهوکلات از توابع چابهار در گرمترین لحظات به ۴۸ درجه سلسیوس رسید .این نخستین بار از ابتدای سال جدید است که دمای یکی از ایستگاه های استان به ۴۸ درجه می رسد.غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 10 برابر حد مجاز رسیدمدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با شدت گرفتن سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان، غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 1437 میکرو گرم بر متر مکعب معادل 9.5 برابر حد مجاز رسید .

 

منطقه سیستان و بلوچستان، محسن حیدری افزود: تا ساعت 9 صبح امروز بیشینه سرعت لحظه ای باد در زابل به 100 کیلومتر بر ساعت رسید.

دید افقی در زهک به 1500 متر کاهش یافترئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان شعاع دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی زهک را به 1500 متر کاهش داد .محمود دیانتی افزود: تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در شهر زهک به 22 متر بر ثانیه معادل 79 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو