پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نیوزیلند از آمریکا پنج فروند هواپیمای ترابری هرکولس می‌خرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 198456 // // //


نیوزیلند از آمریکا پنج فروند هواپیمای ترابری هرکولس می‌خرد

ارتش نیوزیلند امروز سه شنبه اعلام کرد، پنج فروند هواپیمای ترابری جدید از مدل سوپر هرکولس را از آمریکا به هدف به کارگیری آن ها به جای هواپیماهای مدل قدیمی تر خود که ۵۰ سال قدمت دارند، می‌خرد.


نیوزیلند از آمریکا پنج فروند هواپیمای ترابری هرکولس می‌خرد

ران مارک، وزیر دفاع نیوزیلند اظهار کرد، قیمت برآورد شده این هواپیماهای تولید شرکت لاکهید مارتین آمریکا بیش از یک میلیارد دلار نیوزیلند (۶۶۱ میلیون دلار آمریکا) بوده است، هر چند که هنوز قیمت نهایی تعیین نشده است.

او گفت که ارتش نیوزیلند قصد خرید هواپیماهای سوپر هرکولس از مدل C-۱۳۰J-۳۰  را دارد. بر اساس اعلام شرکت لاکهید مارتین اعلام کرده که این هواپیماها قابلیت فرود آمدن در باندهای فرود ناهمواری که در بلایای طبیعی از بین رفته باشند را دارند.

مقامهای نیوزیلند این تصمیم را در راستای پیشبرد برنامه سرمایه‌گذاری نظامی ۱۱ ساله ‌ای با هزینه ۲۰ میلیارد دلار نیوزیلند که شامل صرف هزینه برای خودروهای و ادوات تجسس دریایی جدید می‌شود اتخاذ کرده اند. مارک خاطر نشان کرد، این سرمایه‌گذاری‌ها عمدتا با اهداف انسانی صورت می گیرند و یکی از اهدافشان کمک به همسایگان نیوزیلند در اقیانوس آرام از جمله در زمینه تامین امنیت است.

نیروی هوایی نیوزیلند در حال حاضر پنج فروند هواپیمای ترابری هرکولس از مدل قدیمی C-۱۳۰ را در اختیار دارد که سه فروند از آنها را در سال ۱۹۶۵ و دو فروند دیگر را نیز در سال ۱۹۶۹ خریداری کرد. این هواپیماها در این مدت چند بار به‌روزرسانی شده‌اند.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو