پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کارشکنی سعودی‌ها: «هما» حق استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها در پروازهای حج را ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 198935 // // // // //


کارشکنی سعودی‌ها: «هما» حق استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها در پروازهای حج را ندارد

طرف سعودی حتی برای استفاده از ظرفیت سایر ایرلاین‌های داخلی برای عملیات پروازهای حج نیز مخالفت کرده و تأکید داشته است که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خودش می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.


کارشکنی سعودی‌ها: «هما» حق استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها در پروازهای حج را ندارد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد که طرف سعودی اعلام کرده نمی‌تواند برای انتقال حجاج ایرانی همکاری کند این در حالی است که طرف سعودی حتی برای استفاده از ظرفیت سایر ایرلاین‌های داخلی برای عملیات پروازهای حج نیز مخالفت کرده و تأکید داشته است که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خودش می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.

مقصود اسعدی سامانی در خصوص امتناع طرف سعودی برای جابه‌جایی حجاج ایرانی، عنوان کرد: طبق توافقنامه‌ای که فی‌مابین کشورها وجود دارد هر کشوری به تعداد مساوی می‌تواند به کشورهای یکدیگر پرواز داشته باشد و در راستای همین امر، عربستان سعودی در سال‌های گذشته بر اساس همین توافقنامه نیمی از حجاج ایرانی را به عربستان منتقل می‌کرد اما در سال جاری طرف سعودی اعلام کرده که آمادگی همکاری در این رابطه را ندارد.

وی با اعلام اینکه تنها شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مجاز است که نسبت به انتقال حجاج آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خود اقدام کند، افزود: با توجه به محدودیت ناوگان هوایی ایران‌ایر، این اقدام طرف سعودی مشکلاتی را برای هواپیمایی هما ایجاد خواهد کرد.

سامانی توضیح داد: رایزنی‌هایی برای کمک گرفتن از سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی برای انتقال حجاج انجام گرفته بود تا در انتقال حجاج به مشکلی پیش نیاید اما طرف سعودی با استفاده از سایر هواپیماهای ایرلاین‌های داخلی مخالفت و اعلام کرد هواپیماهایی جمهوری اسلامی ایران تنها با هواپیماهای تحت مالکیت خودش مجاز به انجام عملیات پروازهای حج است.

او بیان کرد: اما در این رابطه در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم سعودی‌ها را برای استفاده از سایر هواپیماهای ایرلاین‌ها داخلی برای عملیات پروازهای حج متقاعد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: متأسفانه نوع برخورد طرف سعودی در این رابطه در راستای مساعدت برای انجام زیارت حجاج ایرانی نیست اما امیدواریم در رایزنی‌هایی که صورت می‌گیرد مسئولان سعودی متقاعد شوند تا ما بتوانیم از ظرفیت سایر ایرلاین‌های ایرانی نیز استفاده کنیم.

سامانی در پاسخ به این سؤال که دلیل مخالفت طرف سعودی برای عدم استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها برای عملیات حج چیست؟ گفت: دلیل منطقی و قانونی مطرح نکردند و کاملاً با دلایل ناموجهی اعلام کردند که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو