پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۴۲۴۵ زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

تاریخ خبر: // کد خبر: 199801 // // //


۴۲۴۵ زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

مدیر حج و زیارت مازندران شمار زائران حج تمتع استان را چهار هزار و ۲۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد با ۳۰ کاروان عازم سرزمین وحی می شوند.


۴۲۴۵ زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

حبیب الله ساداتی با اشاره به اینکه امسال چهار هزار و ۲۴۵ نفر از استان مازندران روانه سفر حج تمتع خواهند شد افزود: از مجموع کاروان‌ها، ۲۹ کاروان مدینه قبل و یک کاروان مدینه بعد هستند و شمار زائران نسبت به دوره قبل ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی پیش ثبت نام به موقع را دلیل افزایش استقبال و شمار زائران برای حج تمتع سال جاری بیان کرد و گفت: اعزام زائران استان از ۲۲ تا ۲۹ تیرماه از فرودگاه دشت ناز ساری انجام می‌شود.

مدیرحج و زیارت مازندران به زائران سرزمین وحی توصیه کرد تا به مقررات کشور عربستان از بدو ورود در فرودگاه مدینه، مدینه منوره، بقیه، مسجد الحرام و مناطق دیگر توجه داشته باشند.

وی اقدام به حمل مواد مخدر و قرص‌های مخدر را از جمله مشکلات برشمرد و از زائران خواست تا به این مسله توجه اساسی داشته باشند زیرا سبب بروز مشکلات شدیدی برای آنان و نظام اسلامی خواهد شد.

ساداتی همچنین با اشاره به رونق تولید به زائران حج تمتع توصیه کرد سوغات را در داخل استان و کشور تهیه کنند تا به رونق تولید و بازار داخلی کمک داشته باشند.

وی همچنین از زائرات بیت الله الحرام خواست از بردن اشیای قیمتی، لب تاب، تب لت و غیره به سفر حج پرهیز کنند و حتماً مطالبق برنامه‌ها و زمانبندی اعلام شده از سوی کاروان عمل کنند.

ساداتی یکی از مشکلات ایام سفر حج را برقراری تماس‌های تلفنی و اینترنتی با توجه به شمار زیاد زائران در سرزمین وحی برشمرد وبه آنان توصیه کرد با حضور در سرزمین وحی نسبت به تهیه سیم کارت عربی و بسته اینترنتی برای برقراری ارتباطات با خانواده‌ها اقدام کنند.

مدیرحج و زیارت مازندران با عنوان اینکه در ایام حج شمار زائران حاضر در عربستان افزایش می‌یابد و احتمال اینکه هتل‌ها ظرفیت شمار زیاد زائران را نداشته باشند از زائران خواست تا در این سفر معنوی با مدیر و کاروان همکاری بیشتری داشته باشد و سعه صدر بیشتری به خرج دهد.

وی با بیان اینکه سعی شده از فضای مجازی برای آموزش زائران بهره گرفته شود گفت: سامانه «با زائران حج» در پیام رسان بله راه اندازی شده و زائران می‌توانند با مراجعه به آن از اطلاعات مورد نیاز بهره گیری کنند.

وی از راه اندازی نرم افزار «زائریار» برای خدمات دهی به زائران خبر داد وبه زائران توصیه کرد در ایام تشریق در منا و عرفات نیز همکاری بیشتری با مسئولان کاروان داشته باشند.

ساداتی خواهان توجه زائران به مسائل بهداشتی و ایمنی در دوران سفر زیارتی حج شد و به آنان توصیه کرد دادن ولیمه را حداقل ۲۴ تا ۷۲ ساعت به تأخیر بیندازند تا در صورت احتمال تأخیر پرواز با مشکل مواجه نشوند.

مدیر حج و زیارت مازندران با عنوان اینکه اربعین گذشته ۵۱ هزار زائر استان به عتبات عالیات اعزام شدند گفت: به صورت عادی نیز ۲۲ هزار نفر از هم استانی‌ها راهی عتبات عالیات شدند.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو