پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سایه بحران بوئینگ و درگیری های تجاری بر نمایشگاه هوایی پاریس

تاریخ خبر: // کد خبر: 200185 // // //


سایه بحران بوئینگ و درگیری های تجاری بر نمایشگاه هوایی پاریس

نگرانی‌های امنیتی ، جنگ های تجاری و افزایش تنش های امنیتی در خلیج فارس بر بزرگترین هواپیما سازان دنیا در نمایشگاه هوایی پاریس تاثیر می گذارد.


سایه بحران بوئینگ و درگیری های تجاری بر نمایشگاه هوایی پاریس

نگرانی‌های امنیتی ، جنگ های تجاری و افزایش تنش های امنیتی در خلیج فارس بر بزرگترین هواپیما سازان دنیا تاثیر می گذارد. این هواپیما سازان در همین هفته در نمایشگاه پاریس حاضر می‌شوند در حالی که علیرغم ثبت سفارش‌های بسیار ، چیزی برای جشن گرفتن ندارند.

این رویداد صنعت هوانوردی فرصتی است برای بررسی وضعیت این صنعت که 150 میلیارد دلار در سال ارزش اقتصادی دارد. بسیاری از تحلیلگران عقیده دارد صنعت هوانوردی به خاطر فشارهای جهانی تنش های تجاری و اقتصاد های متزلزل وارد رکود می شود.

هواپیما ساز آمریکایی بوئینگ که با زمین گیر شدن مکس 737 پس از دو سقوط مرگبار از نفس افتاده ، امیدوار است مشتریان و عرضه کنندگان را در مورد آینده این هواپیما قانع کند و انتقادها علیه مدیریت بحران خود را آرام سازد.

دنیس مولنبرگ،  مدیر عامل بوئینگ گفت:« این یک لحظه تعیین‌کننده برای ماست. ما انتقادها را می پذیریم و درس می‌گیریم».

زمین‌گیر شدن جدیدترین مدل جت های پرفروش دنیا به خاطر نگرانی های ایمنی صدای عرضه کنندگان را درآورده و ایرباس رقیب را پریشان کرده است. ایر باس درگیر بررسی‌های فساد داخلی خود است.

تحلیلگران می گویند حتی پرواز آزمایشی یک مدل دیگر از خانواده جت موفق نئو ای320 هم نمی تواند اطمینان را به این صنعت بازگرداند.

این نمایشگاه  که هفدهم تا بیست و سوم ژوئن برگزار می شود، نه تنها در مورد قراردادهای خطوط هوایی است بلکه بسیاری خریداران سلاح را هم جذب می کند. خریدارانی که برای دیدن آخرین تجهیزات نظامی می آیند،  از موشک‌های ضد هوایی گرفته تا تجهیزات جنگ مجازی.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه این نمایشگاه را با رونمایی از مدل یک جنگنده جدید افتتاح می کند. فرانسه و آلمان قراردادی برای توسعه آن امضا کرده اند.

نمایندگان این نمایشگاه همچنین شاهد یک درگیری بین آمریکا و ایران در خلیج فارس هستند. آمریکا ایران را مقصر حمله به دو نفتکش در گذرگاه حیاتی تنگه هرمز می داند که  ترس از  درگیری بیشتر در منطقه را بالا برده است.

در یک نزاع سیاسی دیگر ، آمریکا تهدید کرده حضور ترکیه در برنامه جت جنگی لاکهید اف 35 را به خاطر خرید یک سیستم رادار روسی توسط آنکارا لغو می کند.

چین به دقت شاهد این نمایشگاه است. آرزوهای هوانوردی این کشور در بحبوحه درگیری تجاری با آمریکا و قبل از نشست احتمالی دونالد ترامپ و زی جینپینگ در همین ماه، افزایش یافته است.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو