پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه پکن مجهز به ردیاب بی سیم بار مسافر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 200187 // // //


فرودگاه پکن مجهز به ردیاب بی سیم بار مسافر شد

فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن به سیستم ردیابی بار از طریق امواج رادیویی تجهیز شد. مسافرها از این پس می توانند با تلفن همراه و یا تبلت، چمدان های خود تا لحظه خروج از هواپیما را ردیابی کنند.


فرودگاه پکن مجهز به ردیاب بی سیم بار مسافر شد

به گزارش ژانگ روئی، معاون بخش CAAC فرودگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن (بزرگترین فرودگاه بین المللی در جهان) به منظور بهبود کیفیت حال مسافرها، جدیدترین نسخه فناوری در فرودگاه های بین المللی را در این مکان راه اندازی کرده است.

به گفته این مقام رسمی از یک شرکت هواپیمایی غیرنظامی چین، مسافرها می توانند از این پس با سیستم ردیابی از طریق امواج رادیویی(RFID)، چمدان ها و بارهای خود را به طور شخصی با تلفن همراه و یا تبلت خود ردیابی کرده و در لحظه از موقعیت مکانی وسایل خود آگاه شوند.

این فناوری از طریق اتصال به یک میکروچیپ، به صورت خودکار اشیاء، حیوانات و حتی انسان را تشخیص می دهد. اطلاعات و داه ها از طریق امواج رادیویی بر حافظه این میکروچیپ ها ذخیره شده و به شکل بی سیم به تمامی دستگاه های گیرنده ارسال می کند.

مقامات این فرودگاه اعلام کردند این سیستم هوشمند نیاز به عبور طولانی مدت برای اسکن بار و چمدان ها را در دستگاهای اسکن را منتفی کرده و تمامی اطلاعات جمعی از طریق امواج رادیویی به طور خودکار و به یکباره جمع اوری می کند. بدین ترتیب مسافرین دیگر نیاز به ایستادن در صف های طولانی مدت تحویل بار نداشته و به کمک این فناوری می توانند چمدان های خود را حتی در طول سفر ردیابی کنند.

منبع : ایران آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو