پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال تسلیحات جدید روسیه برای ارتش سوریه

تاریخ خبر: // کد خبر: 200300 // // //


ارسال تسلیحات جدید روسیه برای ارتش سوریه

طی روزها و هفته‌های اخیر کشتی‌ها و هواپیماهای ترابری روسیه تجهیزات و تسلیحات جدید برای ارتش سوریه به منظور آمادگی برای عملیات ادلب ارسال کرده‌اند.


ارسال تسلیحات جدید روسیه برای ارتش سوریه

رسانه‌ها از ورود تسلیحات و تجهیزات نظامی ارسالی روس‌ها برای ارتش سوریه به این کشور خبر دادند.

این رسانه‌ها سه‌شنبه گزارش دادند که فرودگاه نظامی «حمیمیم» سوریه که محل استقرار نظامیان روس است، به همراه بندر «طرطوس» سوریه طی روزها و هفته‌های گذشته شاهد ورود هواپیماها و کشتی‌های حامل تسلیحات بوده است.

رسانه‌های روسیه از چند روز گذشته از حرکت کشتی‌های بزرگ ترابری متعلق به این کشور به نام‌های «سزار کینیکوف» و «آزوف» که عازم بندر طرطوس سوریه بودند، از تنگه‌های «بسفور» و «داردانل» ترکیه عبور کردند و در بندر مذکور جهت تخلیه تسلیحات جدید پهلو گرفته‌اند.


کشتی روس

به گزارش مرکز تحقیقات «کاتخون»، هواپیماهای ترابری سنگین این کشور از نوع «آن ۱۲۴ روسلان» و «ال-۷۶» طی سه هفته گذشته بیش از ۱۴ پرواز به پایگاه هوایی حمیمیم داشته‌اند.

ورود این تجهیزات جدید همزمان شده است با آمادگی ارتش سوریه برای فیصله دادن به استان ادلب به گونه‌ای که برخی رسانه‌ها از اعزام ۱۰۰ هزار نیرو به اطراف این استان خبر دادند.


هواپیمای ایلوشین روس

استان ادلب سوریه که بیش از پنج سال به طور کامل در اشغال تروریست‌ها است و طی این مدت گروه‌های مسلح و تروریستی با شکست در برابر ارتش سوریه تن به شروط تخلیه داده و این استان را به عنوان تبعیدگاه خود انتخاب کرده‌اند.

طی یک ماه گذشته ارتش سوریه مجبور شده است در برابر حملات این گروه‌ها دست به عملیات بزند و پیشروی‌هایی نیز در این منطقه به دست بیاورد. با این حال، نگرانی آنکارا از هجوم آوارگان جدید از این استان به ترکیه در صورت عملیات‌ها باعث شده است که این کشور و روسیه فعلا بر سر آتش‌بس در این استان به توافق برسند و عملیات تا اطلاع ثانوی متوقف شود‌.

 

منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو