پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برنامه‌ریزی شرکت فرودگاه‌ها، برای خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 200389 // // //


برنامه‌ریزی شرکت فرودگاه‌ها، برای خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور

محمد امیرانی ،معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این شرکت را خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور اعلام کرد.


برنامه‌ریزی شرکت فرودگاه‌ها، برای خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این شرکت را خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور اعلام کرد.

محمد امیرانی با بیان اینکه در پنج سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای خرید سیستم‌های کمک ناوبری شده است، عنوان کرد: در راستای این موضوع می‌توان به خرید سیستم‌هایی نظیر ILST، VOR/DME، سیستم‌های فرستنده و گیرنده برج اپروچ، سیستم سویچینگ و … اشاره کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی ما در خرید تجهیزات، خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور است تا برای 15 و 20 سال آینده دغدغه‌ای نداشته باشیم.

امیرانی اعلام کرد: شرکت فرودگاه‌ها برای خرید سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور به عنوان یک شاهراه حیاتی برنامه‌ریزی کرده است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه تمامی ورودی‌های سنسورهای نظارتی وارد سیستم اتوماسیون مرکز کنترل فضای کشور می‌شود و در اختیار مرکز کنترل فضای کشور قرار می‌گیرد، افزود: به خاطر دارم زمانی موضوع افزایش یک‌باره پروازهای عبوری از آسمان ایران اتفاق افتاد که در راستای آن  700 پرواز روزانه به هزار و 400 پرواز در روز رسید که اگر سیستم سوئیچینگ مرکز کنترل کشور که حدود 20 سال گذشته از شرکت تالس خریداری شده بود، نبود پذیرش این تعداد پرواز علی رغم زحماتی که کنترلرهای ما می‌کشیدند امکان‌پذیر نبود.

او افزود: این سیستم بود که به ما در آن مقطع زمانی کمک کرد تا پذیرای این حجم ترافیک پروازهای عبوری از فضای کشور باشیم.

امیرانی با تأکید بر اینکه لازم است دقیقاً ما چنین پیش‌بینی را برای 15 سال آینده داشته باشیم، ابراز کرد: اگر در آینده مجدد فضای کشور ما با افزایش ترافیک مواجه شود ما باید سیستم قابل‌اعتمادی داشته باشیم تا پاسخگوی این حجم ترافیک باشد و از سوی دیگر کشورهای منطقه نیز سیستم‌هایشان را بروز کرده‌اند و ما اگر می‌خواهیم با زبان سیستم با آن‌ها صحبت کنیم لازم است که سیستم‌های خودمان را به‌روزرسانی کنیم.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو