پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایرباس، بوئینگ و ATR برخلاف قانون لغو قرارداد کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 200582 // // // //


ایرباس، بوئینگ و ATR برخلاف قانون لغو قرارداد کردند

وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای تی آر برخلاف قانون قراردادها را لغو کردند.


ایرباس، بوئینگ و ATR برخلاف قانون لغو قرارداد کردند

 محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به طرح رئیس‌جمهور درباه خانه دار شده کارکنان دولت در همان سنوات اولیه اظهار داشت: امروز تصمیمی قاطع و جدی که در دولت مطرح و رئیس جمهور هم روی آن تاکید ویژه داشت این بود که ما بتوانیم برای مسکن اولی‌ها و جوانان، و کارمندان دولت یک اقدام گسترده و فراگیر در سطح کشور با مشارکت دستگاه های اجرایی انجام بدهیم.

وی گفت: این طرح به این شکل است که کارمندان از بدو ورود در صندوق پس انداز مسکنی که برای آنها ایجاد می شود پس‌انداز کنند و در یک زمان‌بندی مشخص منازلی که احداث می شود به آنها واگذار و در اقساطی تعیین شده و ۱۵ ساله پول مسکن‌شان را مستهلک کنند.

اسلامی با بیان اینکه این طرح در مراحل کارشناسی تدوین شده و اکنون در فرآیند بررسی و تصویب قرار دارد و باید به رئیس جمهور گزارش این طرح را بدهیم، تصریح کرد: مشارکت دستگاه های اجرایی حتماً تسهیل و تسریع کننده هست، به ویژه دستگاه های اجرایی که زمین دارند و می توانند زمین را برای خانه دار شدن کارمندانشان تخصیص بدهند.

وی افزود: ما در هفته های آینده هر هفته با دستگاه های مرتبط رایزنی هایی را انجام می دهیم و هر دستگاهی که آماده تر باشد مبادله تفاهم نامه را شروع می‌کنیم.

وزیر راه وشهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت این است که از زمین‌های خود دستگاه‌ها برای این کار استفاده کنیم، به ویژه در شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند و نیاز بیشتری برای مسکن وجود دارد.

اسلامی گفت: طرح مسکن اقساطی کمک می‌کند تا مشکل مسکن تا حدودی برطرف شود. امیدواریم با تغییر دولت‌ها، این طرح آسیب نبیند.

وی گفت: در همه ارگان‌ها باید صندوق پس اندازی شکل گیرد تا افرادی که استخدام شوند بدانند ظرف مدت کوتاهی صاحب‌خانه خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، گفت: تاکنون در راستای تحقق این پروژه، ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و روزانه در حال رشد است.

اسلامی همچنین در خصوص قیمت بلیط هواپیما و قطار در سفرهای تابستانی گفت: تغییری در قیمت بلیط هواپیماها وجود ندارد. مردم از سایت‌های رسمی بلیط هواپیما را تهیه کنند. اگر ایرلاین‌ها تخلف کنند سازمان هواپیمایی کشوری با آنها برخورد خواهد کرد.

وی در خصوص قراردادهای خرید بلیط هواپیما از شرکت‌های ATR، بوئینگ و ایرباس گفت: این شرکت‌ها برخلاف قانون قراردادها را لغو کردند.

اسلامی گفت: شرکت ATR در زمان عقد قرارداد در رکود اقتصادی به سر می‌برد، به بخشی از تعهداتش عمل کرد و ۱۳ هواپیما را تحویل داد اما پس از مدتی به قراردادها پشت پا زد. من از «ایران ایر» خواستم که حتماً در دادگاه بین‌المللی از این شرکت شکایت کند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه راهبرد ما تأمین هواپیماست، گفت: راه‌های گوناگونی برای تأمین هواپیما و تجهیزات مورد نیاز وجود دارد که شرکت‌های هواپیمایی ما همواره موفق بوده‌اند و ناوگان مورد نیاز را تأمین کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص چرایی عدم مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی کشورف گفت: مذاکره وقتی انجام می‌شود که شما می‌خواهید به یک تفاهم برسید، ما امروز در رابطه با آرمیکا بحث مذاکره یا عدم مذاکره نداریم بلکه بحث دشمنی داریم. آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون پیروزی‌های انقلاب را برنتابیدند و به طرق مختلف برای ساقط کردن نظام تلاش کردند.

اسلامی گفت: مهمترین خاصیت برجام این بود که تمام دنیا پذیرفتند که هیچگونه انحرافی مبنی بر ساخت سلاح اتمی در برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد.

وزیر راه شهرسازی گفت: آمریکایی‌ها عمدتاً به گزارشات وطن فروشانه سازمان منافقین و ضدانقلاب استناد کرده و به این بهانه برای کشور مزاحمت ایجاد می‌کنند. در طول تاریخ هیج کشوری به اندازه آمریکا به منافع ملی ما دستبرد و به ملت ما آسیب نزده است.

وی تاکید کرد: در این شرایط آمریکایی‌ها چطور انتظار دارند که ما به آنها اعتماد کرده و برای «هیچ» با آنها مذاکره کنیم و اقتدار خودمان را بفروشیم تا آنها به اهدافشان دست پیدا کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو