پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید سوغات از داخل کشور/خدمات دهی۵۵۰ کادر پزشکی و درمانی به حجاج

تاریخ خبر: // کد خبر: 200592 // // //


خرید سوغات از داخل کشور/خدمات دهی۵۵۰ کادر پزشکی و درمانی به حجاج

رییس سازمان حج و زیارت به زائران حج توصیه کرد با توجه به محدودیت زمانی، از فرصت معنوی این سفر و حضور معنوی در مدینه و مکه مکرمه حداکثر بهره را برده و وقت خود را به خرید نگذرانند.


خرید سوغات از داخل کشور/خدمات دهی۵۵۰ کادر پزشکی و درمانی به حجاج

علیرضا رشیدیان گفت: برای تسهیل این امر برای زائران امکان خرید کالاهای تولید داخل به صورت اینترنتی فراهم شده که این امر هم به نوعی حمایت از تولید داخل و جلوگیری از خروج ارز از کشور و نیز صرفه جویی در وقت و زمان و بهره گیری بهتر از این سفرمعنوی است.

وی تصریح کرد: از سویی عملیات حج و موفقیت آن حاصل فعالیت هماهنگ ومنسجم تیمی است که در این رابطه تمامی دست اندرکاران اعم از اعضای ستاد، مدیران کاروان‌ها، مدیران مجموعه‌ها، دست اندرکاران آشپزخانه، حمل و نقل، بهداشت و درمان، اسکان و غیره باید با یکدیگردر ارتباط وتعامل نزدیک بوده و در راستای کسب رضایت حجاج مان گام بردارند.

وی اظهار کرد: کسب رضایت حجاج، محور اصلی عملکرد ماست از این رو باید در همه زمینه ظرفیت‌هایی ایجاد کنیم که حجاج بیشترین بهره معنوی را از سفر به سرزمین وحی کسب کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه باید فرصت خادمی به حجاج را قدر بدانیم و در این راستا برای رضایت خداوند با تمام ظرفیت و توان به خدمت رسانی صادقانه به حجاج بپردازیم که این نوع عمل ما رضایت حداکثری زائران خانه وحی را نیز به دنبال خواهدداشت.

وی با اشاره به تفاهمات خوبی که طی ماههای گذشته با طرف عربستانی شده است، گفت: با اقدام به موقع در انعقاد قراردادهای مسکن، حمل و نقل و تغذیه در عین افزایش نرخ‌ها در عربستان، توانستیم در عین حفظ و ارتقا کیفیت خدمات، نسبت به سال قبل صرفه جویی خوبی در هزینه‌های این سه بخش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امسال تأمین مسکن در مدینه منوره با محدودیت‌هایی مواجه بود، افزود: به علت محدودیت‌های ناشی از تخریب هتل‌ها در مدینه منوره، مدت اقامت در این شهر برای کاروان‌های مدینه قبل پنج شب و شش روز و نیز مدینه بعد چهار شب و پنج روز تعیین شده و تاریخ ورود و خروج به هر ساختمان و هتل نیز از قبل بر اساس اجاره هتل‌ها تعیین گردیده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم و تسهیل ارائه خدمات به زائران ایرانی برای بهره گیری مطلوب از این سفر ارزشمند انجام شده است، اظهار کرد: با توجه به انجام پروازهای امسال توسط هواپیمایی کشورمان، به طور متوسط اقامت حجاج در عربستان ۳۵ روز خواهد بود ضمن آنکه این زمان برای برخی کاروان‌ها بیش از این مدت خواهد بود و حجاج باید این زمان را فرصتی مغتنم دانسته و از ابعاد مختلف این حضور در جوار بیت الله الحرام بهره بیشتری گیرند.

رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تاکید بر سعه صدر و رعایت اخلاق نیکو درمدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها گفت: باید با عشق و همت به وظایف خود عمل کنیم و بدانیم که همه خادمان و مدیران حلقه یک زنجیر محسوب می‌شوند و ارائه خدمات با کیفیت در روحیه زائر و بهره گیری بهتر از این سفر مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به شرایط جسمی و سلامت زائران و اوج گرمای هوا در موسم حج گفت: با توجه به شرایط جسمی و سنی حجاج جنان که متوسط سن زائران امسال ۵۶ سال است برنامه ریزی های لازم در خصوص تغذیه، تدارکات و غیره در این سفر معنوی اندیشیده شده تا شرایط زیارت زائران در مراسم و اعمال حج تا حد امکان با ارائه خدمات مناسب و با کیفیت از سوی عوامل دست اندرکار اجرایی و کارگزاران تسهیل شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با بیان اینکه باید از ظرفیت خدمات درمانی کشور عربستان در ایام حج تمتع برای رفاه حال زائران بیشتر استفاده شود، گفت: با توجه به رفع اشکالات سنوات قبل و تفاهم انجام شده مقرر گردید تا امسال تمهیداتی اندیشیده و نفرات رابط برای حضور در مراکز درمانی کشور به میزبان وزارت حج عربستان معرفی شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه هماهنگی‌ها و برنامه ریزی های لازم در این خصوص هم انجام شده است، افزود: تمام تلاش و توان خود را به کار بسته‌ایم تا از تمامی ظرفیت‌های ممکن در کشور میزبان برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران به خصوص در زمینه بهداشت و درمان بهره ببریم.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو