پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به صورت مستقیم صورت گیرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 201236 // // //


پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به صورت مستقیم صورت گیرد

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به صورت مستقیم صورت گیرد چراکه این امر یک مطالبه منطقه ای است.


پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به صورت مستقیم صورت گیرد

حمیدرضا حاجی بابایی صبح پنج شنبه در مراسم افتتاح پروژه عمرانی و زیر ساختی فرودگاه همدان که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد، گفت: از سال ۱۳۸۴ به موازات پیگیری های لازم برای احداث اتوبان تهران _همدان و راه آهن تهران _همدان؛ ایجاد فروردگاه همدان نیز در کنار خطوط ارتباطی جاده ای و ریلی در دستور کار بوده است.

وی افزود: در سال ۱۳۸۷ تامین اعتبار برج مراقبت فرودگاه همدان صورت گرفت و عملیات اجرایی این زیر ساخت ارتباطی هوایی در اولویت های برنامه همدان قرار گرفت.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مطالبات مردم همدان و منطقه برقراری خطوط هوایی عتبات عالیات به ویژه پروازهای حج تمتع است که همواره از اولویت های ما در برنامه های توسعه همدان بوده و در چندسال گذشته، اجرای این برنامه برای حجاج همدان و استان های همجوار ایجاد رضایتمندی داشته است.

وی گفت: یکی از مهم ترین اولویت های ما در همدان برنامه های راه و شهرسازی است که در نشست هایی به صورت مبسوط پروژه های این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که خوشبختانه امروز با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و زیر ساختی با اولویت ساختمان تکنیکال بلوک و برج مراقبت فرودگاه، خرید و نصب چراغ های باند، محوطه سازی فاز اول و سردر اصلی فرودگاه آغاز می شود.

وزارت راه و شهرسازی پاسخگو باشد

حاجی بابایی ضمن تشکر از پیگیری های استاندار همدان گفت: انتظار داریم پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به صورت مستقیم صورت گیرد چراکه این یک مطالبه منطقه ای است که باید وزارت راه و شهرسازی در این زمینه پاسخگو باشد.

وی بابیان اینکه رکود فرودگاه همدان قابل توجیه نیست و بارها یادآوری کرده ایم که روی هواپیماهای کوچک برنامه ریزی شود، گفت: نباید با توجیه عدم استقبال مردم فعالیت فرودگاه متوقف شود و باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که مردم با مشاهده خدمات صورت گرفته هزینه مناسب و امکانات رفاهی به سفرهای هوایی ترغیب شوند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرودگاه فعال همدان یکی از زیرساخت های توسعه گردشگری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است چرا که طبیعت زیبا؛ تاریخ کهن و فرهنگ غنی همدان در کنار فرصت های ایجاد شده در گردشگری پزشکی و سلامت، قطب های دانشگاهی، امکانات مناسب برای میزبانی های ورزشی ضرورت فرودگاه فعال همدان را بیش از پیش نمایان می کند.

حاجی بابایی تاکید کرد: با فعالیت فرودگاه همدان می توانیم شاهد توسعه علمی و گردشگری و فناوری در همدان باشیم چرا که پروژه های کلانی که برای توسعه همدان برنامه ریزی و در حال اجراست نیاز به زیر ساخت های ارتباطی مانند محورهای ارتباطی هوایی و ریلی و جاده ای دارد.

وی افزود: در این زمینه می توان به دانشگاه D۸ به عنوان یک پروژه بین المللی توسعه اقتصادی، همدان به عنوان پایلوت اجرای پروژه قطب فناوری های برتر، توسعه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و توسعه بخش بهداشت درمان و پزشکی با برنامه های میان مدت و بلند مدت در خصوص ایجاد قطب پزشکی و سلامت اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو