پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره برداری از برج مراقبت فرودگاه همدان ،مرتفع ترین برج کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 201338 // // // //


بهره برداری از برج مراقبت فرودگاه همدان ،مرتفع ترین برج کشور

صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی پروژه‌های عمرانی فرودگاه همدان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


بهره برداری از برج مراقبت فرودگاه همدان ،مرتفع ترین برج کشور

پروژه‌های عمرانی فرودگاه همدان شامل تکنیکال بلاک و برج مراقبت پرواز، خرید و نصب چراغ‌های روشنایی باند و اپرون، محوطه‌سازی و سردرب اصلی فرودگاه با 145 میلیارد ریال با حضور وزیر راه، نمایندگان مجلس و مسوولان استانی افتتاح شد.

محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه‌های فرودگاه همدان هدف از این سفر را بازدید از پروژه‌های زیرساختی و عمرانی راه و شهرسازی دانست و اظهار کرد: برج مراقبت فرودگاه همدان مرتفع‌ترین برج‌ پرواز فرودگاه‌های کشور با طول 52 متر است.

وی با اشاره به اینکه بازدید از پروژه‌های راه و شهرسازی همدان در زمینه زیرساختی، فرودگاهی و ریلی است افزود: تعدادی از این پروژه‌ها امروز به بهره‌برداری می‌رسد و بخشی دیگر نیز امروز کلید خواهد خورد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرودگاه همدان فرودگاهی با طرح ویژه‌ و برخوردار از استانداردهای تراز اول کشور است افزود: برج مراقبت فرودگاه همدان در نوع خود کاری کم‌نظیر است که امیدواریم با افتتاح این برج مردم همدان از سفر هوایی استقبال بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از این فرودگاه استفاده کافی نمی‌شود خاطرنشان کرد: وقتی از سفر هوایی استقبال نشود در وهله نخست فرودگاه به سمت متروکه شدن می‌رود که توصیه بنده به همه فعالان اقتصادی این است که این سفرها را در استان همدان توسعه دهند.

اسلامی اضافه کرد: با رونق کار فرودگاه، ترمینال بین‌المللی فرودگاه می‌تواند برای سفرهای زیارتی خارج از کشور آماده شود که هم جذابیت سفر هوایی برای مردم افزایش می‌یابد و هم از نظر اقتصادی و گردش مالی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فرودگاه باشد.

وی در خصوص راه‌آهن همدان نیز بیان کرد: باید راه‌‌آهن همدان هم در بخش ایستگاه و هم راه‌های تبادل ارتباطات شهری تکمیل و به نتیجه برسد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص شایعه انتقال پروازهای حج تمتع به استان کرمانشاه تصریح کرد: نکته مهم در پروازهای حج مقصد است و در آینده نزدیک با بررسی‌هایی که انجام می‌شود به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

لزوم احیای مجدد بافت فرسوده در همدان

وی با اشاره به بافت فرسوده زیاد در همدان و لزوم احیای مجدد آنها تاکید کرد: همدان با برخورداری از سازندگان خوب، باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشد زیرا جامعه هدف ساخت و رونق بافت‌های فرسوده و مسکن مهر جامعه متوسط به پایین هستند.

اسلامی عرضه زمین توسط دولت برای ساخت مساکن مهر را مهم دانست و گفت: 80 درصد تسهیلات توسط بانک‌ها به سازندگان مسکن تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ وام مسکن زوجین برای شهری همچون همدان در سال‌های گذشته 80 میلیون تومان بود که امروز این مبلغ به 120 میلیون تومان افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان افزود: امیدواریم با ایجاد شرایط جدید پرداخت تسهیلات برای سازندگان مساکن مهر و اعطای وام ویژه به متقاضیان، شاهد رونق ساخت و ساز در کشور باشیم.

فرودگاه همدان فرودگاهی بین‌المللی است که در ۵ کیلومتری شمال شهر همدان قرار دارد. این فرودگاه مجهز به سیستم‌های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است.

پارسال ۳۵ هزار و ۸۶۶ مسافر از فرودگاه همدان جابجا شدند.

 

منبع : خبرگزاری فارس / باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو