پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعطیلی سرکت دستور فرمانداری است/ هبه‌کننده شاکی اولیه پرونده سایت

تاریخ خبر: // کد خبر: 201831 // // //


تعطیلی سرکت دستور فرمانداری است/ هبه‌کننده شاکی اولیه پرونده سایت

اشاره به نامه مهم ورزش و جوانان مازندران در خصوص جلوگیری از فعالیت ورزش های هوایی بدون مجوز


تعطیلی سرکت دستور فرمانداری است/ هبه‌کننده شاکی اولیه پرونده سایت

بسته شدن سرکت ربطی به هیات و کمیته استان مازندران ندارد و فرمانداری مستقلاً نامه زده که نظر شورای تامین استان جلب نشده است و باید تا تعیین تکلیف تعطیل باشد.
مسئول کمیته ورزش های هوایی مازندران  گفت: در جلسه شورای تامین هواپیمایی و دستگاه‌ امنیتی ملزم شدند نظر نهایی خود را در این درباره اعلام کنند.
مهدی سعیدی در خصوص شکایت از مالک زمین نیز گفت: شکایت اولیه به هیچ عنوان از طریق کمیته و هیات صورت نگرفت. والده ایشان شکایتی دال بر تصرف زمین کرده و خواستار برگشت هبه‌ زمینِ تیکاف که دو سال پیش با حضور بخشدار، شورا، دهیار و اهالی محل صورت گرفته و تحویل هیات و کمیته شده بود، شد، تا مورد بهره‌برداری اقتصادی قرار گیرد. وی ادامه داد: در چند ماه قبل برای نظارت بر کار خلبانها دبیر استان در سایت حضور داشت که مورد ضرب و شتم یکی از اهالی محل و هبه‌کننده زمین قرار گرفت که شکایتی در این خصوص تنظیم شده است. (تصویر ضمیمه)
سعیدی بیان داشت: کمیته هیچگاه درصدد نبوده است سایتی تعطیل شود. منتها باید برای جلوگیری از سوانح نظارت بر پروازها وجود داشته باشد و این امر مستلزم حضور افراد ما در سایت جهت نظارت است.
وی تصریح کرد: کمیته هیچ مبلغی بابت پروازها از خلبانان دریافت نکرده و فقط قبض پارکینگ توسط هبه‌کننده دریافت می شد. به نظر می رسد ایشان با تحریک برخی افراد به دنبال درآمدزایی بیشتر از سایت هستند. رئیس کمیته ورزش های هوایی مازندران تاکید کرد: ما حتماً در تلاش برای بازگشایی سرکت هستیم. نشستی با فرماندار هم داشته‌ایم و سایت در جلسه شورای تامین هم تصویب شده است. منتظر جواب استعلام هستیم و انشالله بزودی مشکل تعطیلی سایت حل خواهد شد.

توضیحات واهب زمین سرکت درباره برخی ابهامات

در پی انتشار جوابیه رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان مازندران، واهب زمین تیکاف سایت سرکت ساری توضیحات دیگری ارائه کرد که ذیلاً منتشر می شود:

هیچ صورتجلسه ای بابت تحویل زمین تنظیم نشده و به دلیل عدم اطلاع رئیس کمیته فعلی‌استان از شروط کامل در اختیار قرار دادن زمین در زمان رئیس کمیته سابق این تنش ایجاد شده. سوال اینجاست: ۱- مرجع صدور مجوز سایت کیست؟ ۲- با وجود گذشت دو سال چرا مجوزی‌ اخذ نشده؟ ۳- در شکوائیه ذکر شده که زمین مورد نظر اصلاح و تغییراتی در آن احداث شده یعنی ساخته شده است. چه اصلاح و احداثی؟ کلیه کارهای انجام شده در سایت توسط مالک زمین بوده که مستندات موجود می باشد و همینطور در گزارشات مراجع ذیربط به دلیل زراعی بودن زمین مذکور ذکر شده است که جزئیات تغییرات هم موجود می باشد. مستندات در صورت نیاز منتشر خواهد شد.۴- چرا زمین اهدا شده در خبر شبکه سراسری ۵۰۰۰ هزار متر اعلام شد؟ ۵- زمین هبه شده ولی هنوز به دلایل ذکر شده تحویل نشده است.۶- آیا با وجود عدم پایبندی به تعهداتِ اهدای زمین، کمیته یا هیئت می تواند نماینده اعزام و برای خلبانان و مالک زمین ایجاد مزاحمت نماید؟ ۷- با وجود بروز حوادث متعدد در پرواز سایت های پروازی آیا کمیته یا هیئت مسئولیتی می پذیرد؟ ۸- آیا مجوز سایت فقط متکی به اجازه پرواز و طرح موضوع در شورای تامین است یا خیر؟ که مسلما پاسخ خیر است. ۹- آیا طبق تعهدات و یکی از شروط اهدا جاده بازگشایی شده جاده عمومی محل محسوب شده است؟ پاسخ خیر. ۱۰- دلیل عدم موافقت هیئت با احداث باشگاه توسط مالک که کلاً یک موضوع جدا از این موضوع می باشد چیست؟ و با وجود توضیح شرایط احداث در قانون و گذشت چند ماه از درخواست چرا پاسخی داده نشده است؟ ۱۱-آیا هیئت یا کمیته می توانند با در اختیار داشتن یک دهم کل زمین سایت و شکایت و تهدید مالک و شورای محل در روستای سرکت این موضوع را مدیریت و مجوزی اخذ نماید؟ (منظور از مجوز سایت صرفا تنها اجازه پرواز نیست بلکه مجوز رسمی از مرجع صدور مجوز سایت است).۱۲- زمین تا این لحظه به هیئت یا کمیته تحویل داده نشده که هزینه ای بابت پرواز اخذ کنند وگرنه مطمئناً اگر تحویل می شد حتما این کار صورت می گرفت. آیا هیئت تعهد مینماید هزینه ای از خلبانی دریافت نکند؟ ۱۳- نقش هیئت نظارتی بوده و کسی نمی تواند مانع این امر باشد البته‌ بعد از صدور مجوز رسمی سایت.

این اظهارات با اصرار واهب که معتقد است برای روشنگری جامعه پروازی لازم بود، منتشر شد و سروش بیش از این در این خصوص اطلاع رسانی نخواهد کرد و ضمن دعوت طرفین دعوا به خویشتنداری و تعامل برای بازگشایی سایت سرکت، از انتشار مواردی که جایگاه رسیدگی به آنها دادگاه‌هاست خودداری خواهد کرد.

 

 

منبع : کانال تلگرامی سروش پرواز

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو