پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رئیس بسیج اساتید: ایران و آمریکا وارد فاز جنگ‌های پُست‌مدرن شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 202190 // // //


رئیس بسیج اساتید: ایران و آمریکا وارد فاز جنگ‌های پُست‌مدرن شدند

رئیس بسیج اساتید با بیان اینکه ایران و آمریکا وارد فاز جنگ‌های پُست مدرن شدند، گفت: درگیری‌ها پیرامون ناو آبراهام لینکلن و پهپاد گلوبال هاوک نشان داد، ایران و آمریکا در حال سازماندهی سیاست‌های نوینی از درگیری هستند.


رئیس بسیج اساتید: ایران و آمریکا وارد فاز جنگ‌های پُست‌مدرن شدند

 

مجتبی زارعی رئیس بسیج اساتید کشور در آیین معرفی استادان تراز انقلاب اسلامی که به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد در واحد یادگار امام(ره) برگزار شد، با بیان اینکه  ایران و آمریکا وارد فاز جنگ‌های  پُست مدرن شدند، گفت : درگیری‌های اخیر ایران و آمریکا پیرامون ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و پهپاد گلوبال هاوک نشان داد، این دو کشور با دوری از جنگ نظامی، در حال سازماندهی سیاست های نوینی از درگیری هستند که اساس آن دوری از جنگ های فیزیکی دورهٔ تجدّد، و وارد شدن در مرحلهٔ جنگ‌های پسا تجدّد یا پُست مدرن است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در تشریح وضعیت جدید ایران و آمریکا گفت: در این سیاست نوین درگیری بین ایران و آمریکا، به جنگ به عنوان یک موضوع بین رشته ای نگاه می شود و دالّ مرکزی آن مصادرهٔ قوّهٔ شناخت مردم است.

وی ادامه داد: در این جنگ، ناوها حرکت می کنند اما شلیک نمی کنند، پهپادها حرکت می کنند حتی اگر اسقاط هم شوند موجب درگیری نظامی نمی شود زیرا بناست این سیاست ها با کمک روان شناسی سیاسی و جامعه شناسی سیاسی تا خانه های مردم امتداد پیدا کنند و روی اراده ملّی اثر گذار شوند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: چون دست برتر در این حوزه، نه وسایل سخت افزاری که دانش و فناوری های پیشرفته است، در سیاست درگیری های نوین و پست مدرن، بمب اتم، هواپیمای B۵۲، ناوهای هواپیما بر و…. وسایلی بی ارزش ارتجاعی و فقط هزینه زا هستند و صرفا ابزارهای واردکردن رقبا بر سر میز مذاکره به شمار می آیند

زارعی تصریح کرد: شلیک واقعی در اینجا به قوهٔ شناختی است؛ حرکت ناو برای مذاکره است نه برای جنگ، کاخ سفید روی پیوست های رسانه ای ناوها حرکت می کند.

این استاد دانشگاه گفت: این که رهبر فرزانه انقلاب می گویند « نه مذاکره می کنیم و نه جنگ خواهد شد» از این رو است که ایشان بین جنگ فیزیکی و جنگ شناختی، به خوبی به جنگ شناختی تسلط دارند ایشان از روی حکمت می دانند که تاجر قمار باز آمریکا جنگ نخواهد کرد و می خواهد بدون شلیک گلوله به پیروزی دست یابد.

رئیس بسیج اساتید اضافه کرد: این همان حرفی که جان کری خطاب به مسوولان نمایندگی آمریکا در وین بعد از امضای برجام گفت که بروید برای نوه‌های‌تان داستان ما را بگویید که بدون شلیک یک گلوله ایرانیان را بردیم؟!

وی اظهار داشت: سیاستمداران ما و سفرای ما باید بدانند جنگ چیست و جنگِ جنگ کدام است ؟ جنگ کنونی، جنگ شناختی است و این را نخبگان سپاه و ارتش به عنوان فرزندان فکور ایران به درستی ادراک کرده اند؛ تفاوت گذاشتن دو هدف هواپیمایی با سرنشین و بی سرنشین و اسقاط دومّی، یعنی این که ایرانیان ادراک کردند که در سیاست درگیری نوین و پست مدرن، باید کدامیک را مورد هدف قرار داد.

زارعی یادآور شد: این که در اقتصاد، سیاست و فرهنگ، ایران و آمریکا در حال درگیری اند الّا در خود بخش نظامی، معلوم است که آرایش ها حول اراده هاست و جنبش استادی کشور به این دلیل به هوشمندان سپاه و ارتش و به ملت ایران تبریک می گوید که هم جنگ موضعی، تاکتیکی و هم جنگ شناختی را یک جا برده اند؛ واگرنه کشوری که در یک روز هیروشیما و ناکازاکی را با خاک یکسان کرده نمی توانست برای کشته شدن احتمالی ۱۵۰ نفر دستور حمله به ایران را در ازای سقوط پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاوک ملغی کرده باشد؟!

وی گفت: تجربهٔ سیاست درگیری های نوین در سپاه و ارتش با غربی‌ها به خصوص با آمریکایی ها باید برای همهٔ کارگزاران از جمله سفراء، وزراء، استانداران، بخشدران و دانشگاهها و جنبش استادی باید این باشد که در روند این تحریم های ظالمانه با تکیه بر جنگ شناختی از موضع عمل خود به تولید ارزش افزوده برای ایرانیان مبادرت کنند.

این استاد دانشگاه افزود: اگر فرزندان فکور و نخبه ایران سرمایهٔ دویست و پنجاه میلیون دلاری آمریکا را مورد اصابت قرار دادند و سرمایه اجتماعی و حقوقی ایران را غنا بخشیدند؛ یکصد نمایندگی سیاسی ایران و حدود پنجاه رایزنی فرهنگی ایران و استانداری ها و فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور باید به ازای سیاست نخبگی گارگزاران در فناوری های دانشی مقاومتی، تحریم ها را دور زده و گرهی از گره های مردم باز کنند.

زارعی تاکید کرد: ایران و آمریکا با نشانه گذاری های متافیزیکی از حرکت فیزیکی ناوها، پهپادها و عملیات های تبیینی پس از آن از طریق خبر، انیمیشن و فیلم، در حال انتشار پیام های ضروری به همسویان خود در عالم هستند؛ ضمن این که پیامی که ایرانیان از نوع و کیفیت ملاقات با فرستاده ژاپنی آمریکا به جهانیان اعلام کردند در تراز برخورد امام خمینی با گورباچف در سال ۶۷ بود.

وی اضافه کرد: امام خمینی و امام خامنه‌ای هردو از موضع دانش و حکمت به دلیل تسلط بر جنگ شناختی و جنگ اراده‌ها ، بدون قرار دادن کشور در وضعیت جنگی، توازن را به نغع اسلام و ایران در مقابل غرب تغییر دادند؛ چیزی که در شرایط عادی در ظرفیت های رایج دیپلماتیک وجود ندارد و دیپلمات باید به این تجربه ها مسلط شوند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو