پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دید افقی در زاهدان به ۴۰۰۰ متر کاهش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 202235 // // // //


دید افقی در زاهدان به ۴۰۰۰ متر کاهش یافت

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید در زاهدان میزان دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۴۰۰۰ متر کاهش داد.


دید افقی در زاهدان به ۴۰۰۰ متر کاهش یافت

محمود دیانتی اظهار داشت: تا لحظاتی پیش بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان به 54 کیلومتر بر ساعت رسید. هم اکنون میانگین 10 دقیقه‌ای سرعت وزش باد در ایستگاه فرودگاهی زاهدان 10 متر بر ثانیه معادل 36 کیلومتر بر ساعت است که انتظار می‌رود سرعت لحظه‌ای وزش باد در ادامه روز بیشتر از این شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز در شمال استان نیز بر سرعت وزش باد افزوده شد و مقدار بیشینه آن در ایستگاه زابل به 76 کیلومتر بر ساعت رسید.

دیانتی با بیان اینکه وزش این باد شدید میزان دید افقی در فرودگاه زابل را دچار تغییر خاصی نکرده، گفت: برخلاف زابل، وزش باد شدید در زهک دید افقی در این شهر را به 5000 متر کاهش داد. بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی انتظار می‌رود تا چهارشنبه سرعت وزش باد در شمال استان شدیدتر شود به طوری که در این مدت سرعت باد به 70 تا 95، گاهی بیش از 95 کیلومتر برساعت نیز برسد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش این باد شدید موجب خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود و احتمال اختلال تردد در جاده های مناطق شمال و غرب استان به ویژه زاهدان- زابل، زاهدان، بم و ایرانشهر- بم وجود دارد. در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی علاوه بر افزایش غبار، وزش بادوگردوخاک با شدت کمتر نسبت به شمال استان انتظار می‌رود.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو