پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موانع توسعه روابط ارمنستان و ایران را برطرف کنیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 202672 // // //


موانع توسعه روابط ارمنستان و ایران را برطرف کنیم

عضو اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: با تشکیل سازمان مشترک و ایجاد مناطق آزاد تجاری بین ایران و ارمنستان برای رفع موانع صادرات می توان اقدام کرد.


موانع توسعه روابط ارمنستان و ایران را برطرف کنیم

آهنگریان عضو اتاق بازرگانی استان قزوین در نشست فعالان اقتصادی با سفیر ارمنستان در ایران که روز یکشنبه در اداره آب شهرستان البرز برگزار شد اظهار داشت: در سه سال گذشته سفیر محترم به استان قزوین سفری داشتند و قرار بود سطح مبادلات بیشتر شود اما این اتفاق رخ نداد.

وی بیان کرد: در سال گذشته بیش از سه میلیون دلار کالا از استان قزوین به خارج از کشور صادر شد و میزان واردات ۱۲۰ هزار دلار بود که این وضعیت شایسته توانمدی های دو طرف نیست.

آهنگریان تصریح کرد: باید مشکلات قبلی و تغییر قوانین سرمایه گذاری را بدانیم و برای اینکه فعالان اقتصادی بتوانند مشارکت کنند باید حمایت لازم صورت گیرد.

وی گفت: عمده صادرات ما از استان قزوین به ارمنستان شامل فولاد، پروفیل، پودر مایع، شوینده ها، روان سازهای صنعتی و شیشه فلوت است و این همه توانمندی می تواند پتانسیل
خوبی برای ورود به بازار ارواسیا برای ما باشد اما مشکلاتی در این منطقه داریم مانند گران بودن هزینه فرودگاهی، نبود امکانات در فرودگاه ایروان، مشکلات حمل و نقل زمینی، عوارض گمرکی بالا برای ورود کالا به ارمنستان، بوروکراسی شدید اداری، افزایش ورود عوارض برای کامیون های ایرانی می تواند مانع توسعه روابط تجاری شود.

این فعال اقتصادی یادآور شد: پیشنهاد می شود با تشکیل یک سازمان مشترک برای رفع موانع صادرات، ایجاد مناطق آزاد تجاری دو کشور، تولید کالای مشترک ایران و ارمنستان و صادرات و ایجاد تعرفه ویژه، ظرفیت صادرات استان ها بررسی شود.وی بیان کرد: برپایی نمایشگاه مشترک بین قزوین و ارمنستان می تواند ظرفیت های طرفین را به نمایش بگذارد.

منبع :با اندکی اضافات وتلخیص از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو