پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جنایت آمریکا در پرواز هواپیمای مسافری ایران تئاتر می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 202687 // // //


جنایت آمریکا در پرواز هواپیمای مسافری ایران تئاتر می‌شود

علی برجی، کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون عنوان کرد: به مناسبت دوازدهم تیر ماه و شهادت مسافران پرواز 655 ایران ایر به دست ناو آمریکایی، نمایشنامه‌ای برای خوانش آماده کردیم.


جنایت آمریکا در پرواز هواپیمای مسافری ایران تئاتر می‌شود

«علی برجی»، کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون عنوان کرد که تصمیم دارد نمایشنامه‌خوانی از یک قصه جدید البته با محتوایی قدیمی از شهادت سرنشینان ایرانی در پرواز ۶۵۵ ایرباس که توسط ناو آمریکایی شلیک شد، انجام دهد.

وی در ادامه افزود: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در یک پرواز معمولی برنامه ریزی ۶۵۵، (سال ۶۷) از بندرعباس به دبی در حال فراز بر آب‌های خلیج فارس بود که توسط شلیک دو موشک از ناو آمریکایی سقوط و تمامی ۲۹۹ مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. ۱۱۸ نفر از این مسافران زن و کودک بودند.

برجی با اشاره به اینکه ابتدا قرار است با همراهی گروه نمایشی‌شان این کار را دوازدهم تیر ماه نمایشنامه خوانی کنند، افزود: پس از آنکه شرایط تهیه و تولید کار فراهم شد، نمایش را به صحنه اجرا خواهیم برد.

وی همچنین افزود:‌ این نمایشنامه‌خوانی سه شب قرار است صورت بگیرد که در خود نمایشنامه سه کاراکتر تعبیه شده و توسط سه نفر که یکی از آنها خودم هستم خوانش خواهد شد.

برجی با اشاره به شرایط نامطلوب اقتصادی برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری انجمن تئاتر دفاع مقدس، نمایش و مرکز هنرهای نمایشی تفاهم نامه‌ای برای انجام کارهای دفاع مقدسی داشته باشیم.

وی همچنین اظهار داشت: در این رابطه با حمید نیلی رئیس انجمن هنرهای نمایشی گفت‌وگوهایی داشتیم، جلساتی برگزار کردیم و خوشبختانه آنها هم استقبال کردند. قول‌های مساعدی برای پروژه‌های مشترک گرفتیم که امیدواریم در چند روز آینده به نتایج مطلوبی در این رابطه برسیم.

برجی در پایان گفت:‌ این روزها مشغول بازی در دو فیلم سینمایی «سر بی تو» از داود موثقی و تله فیلم «سوپ تند» در شبکه سه سیما هستم.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو