پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روسیه از ۲۴ تا ۲۹ ژوئن بر فراز آمریکا و سوئد پرواز نظارتی انجام می‌دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 202733 // // //


روسیه از ۲۴ تا ۲۹ ژوئن بر فراز آمریکا و سوئد پرواز نظارتی انجام می‌دهد

یک نشریه رسمی وابسته به ارتش روسیه اعلام کرد، گروهی از ناظران نظامی این کشور قرار است در تاریخ ۲۴-۲۹ ژوئن بر طبق معاهده موسوم به معاهده “آسمان‌های باز” به انجام پروازهای نظارتی بر فراز خاک آمریکا و سوئد بپردازند.


روسیه از ۲۴ تا ۲۹ ژوئن بر فراز آمریکا و سوئد پرواز نظارتی انجام می‌دهد

روزنامه “کراسنایا زِوِزدا”  (ستاره سرخ) وابسته به ارتش روسیه گزارش داد: بر همین اساس یکی از این برنامه‌ها مربوط به پرواز هواپیمای روسی از مدل Tu-۱۵۴MLK-۱ از تاریخ ۲۴-۲۹ ژوئن بر فراز خاک آمریکا است که از مبدا فرودگاه مربوط به معاهده آسمانهای باز در منطقه “گریت فالز” و با حداکثر برد ۵۱۳۰ کیلومترصورت خواهد گرفت. برنامه دیگر نیز مربوط به پرواز بر فراز خاک سوئد با استفاده از هواپیمای نظارتی An-۳۰B  برای بازه زمانی ۲۴-۲۸ ژوئن است که این برنامه نیز از مبدا فرودگاه مربوط به معاهده آسمانهای باز در منطقه “اوپسالا” و با حداکثر برد ۱۷۰۰ کیلومتر انجام خواهد شد.

این برنامه‌ها برای انجام پروازهای نظارتی بر فراز آمریکا و سوئد بر طبق معاهده آسمانهای باز و با هماهنگی دولتهای آمریکا و سوئد انجام خواهد شد و کارشناسان آمریکایی و سوئدی نیز در هواپیماهای نظارتی روسیه حضور داشته و استفاده از تجهیزات تجسس و نظارت را بر طبق این معاهده کنترل خواهند کرد.

در عین حال قرار است بر طبق همین معاهده یک هیات فرانسوی-آلمانی نیز به اجرای پروازهای نظارتی بر فراز خاک روسیه از تاریخ ۲۴-۲۸ ژوئن، سوار بر یک هواپیمای نظارتی فرانسوی خواهد پرداخت.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو