پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عملیات اجرایی فرودگاه چابهار در تیرماه جاری آغاز می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 203186 // // //


عملیات اجرایی فرودگاه چابهار در تیرماه جاری آغاز می شود

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: عملیات اجرایی فرودگاه چابهار پس از سالها انتظار و با حمایت وزارت راه وشهرسازی و استانداری سیستان و بلوچستان در تیرماه جاری آغاز می شود و نقش مهمی در توسعه این منطقه خواهد داشت.


عملیات اجرایی فرودگاه چابهار در تیرماه جاری آغاز می شود

عبدالرحیم کردی در نشست فعالان اقتصادی، تجار، صنعتگران و کارآفرینان منطقه آزاد چابهار با حضور دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: ۴۰۰ طرح، پروژه و واحد بزرگ و کوچک در این منطقه در حال اجراست که پیشرفت خوبی دارند.

وی تصریح کرد: ۳۳۰ شرکت سرمایه گذاری از مجموع سه هزار شرکت ثبت شده در این منطقه خارجی هستند که ۱۴۰ شرکت متعلق به تجار افغانستان است.

مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بیان کرد: در ۲ سال اخیر ۸۸ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های در حال ساخت هزینه شده است.

وی گفت: چابهار ظرفیت خوبی برای توسعه و فعالیت‌های اقتصادی و نقش مهمی در توسعه این استان دارد.

دکتر کردی ادامه داد: زیرساخت‌های منطقه آزاد چابهار با اقدامات انجام شده در حال تکمیل شدن است و در آینده زمینه جذب سرمایه بیشتری را فراهم خواهد ساخت.

رئیس هیأت مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون سرمایه گذاری داخلی بیش از ۱۴ برابر رشد داشته است بطوریکه میزان سرمایه گذاری در ۶ سال اخیر از مجموع ۱۵ سال گذشته بیشتر است.

وی تصریح کرد: الحاق بنادر چابهار به منطقه آزاد و تکمیل پروژه‌های در دست اجرا می‌تواند به توسعه و آبادانی این منطقه کمک کند.

به گزارش ایرنا معاون امور اقتصادی رئیس جمهوری یکشنبه شب وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، معاونان استاندار، شماری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی قرار گرفت.
بازدید از منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، شرکت در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، نشست هم اندیشی با نخبگان و دانشگاهیان، بازدید از حاشیه شهر زاهدان، حضور در کارگروه بازآفرینی شهری و همچنین سفر به شهرستان‌های کنارک و چابهار از جمله برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون اقتصادی رئیس جمهوری و هیأت همراه به این استان است.

دکتر نهاوندیان به اتفاق هیأت همراه و استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز / ‏سه‬ شنبه / ‏‬وارد فرودگاه کنارک شد و مورد استقبال مسئولان شهرستان چابهار و کنارک قرار گرفت.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو