پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قول اولیه حفظ پرواز حج از فرودگاه همدان گرفته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 203312 // // //


قول اولیه حفظ پرواز حج از فرودگاه همدان گرفته شد

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه قول اولیه برای پرواز حجاج از فرودگاه همدان را از وزارت راه و شهرسازی گرفتیم گفت: نامه‌ای با امضا همه نمایندگان خطاب به وزیر راه و شهرسازی تنظیم شد تا پروازهای همدان منحل نشود.


قول اولیه حفظ پرواز حج از فرودگاه همدان گرفته شد

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه نشستی در صحن کمیسیون فرهنگی مسأله حج امسال با حضور مقامات مسؤول برگزار شد اظهار کرد: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های موجود برای پرواز کاروان‌ها به سرزمین مقدس کعبه مطرح شد.

وی افزود: بر اساس قرارداد سال‌های گذشته که بین طرفین منعقد شده بود، 50 درصد پروازها توسط شرکت‌های ایرانی و 50 درصد توسط شرکت‌های سعودی انجام می‌شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته سهم سعودی‌ها به درخواست خودشان به 25 درصد رسید تصریح کرد: امسال سهم سعودی‌ها به صفر رسیده به طوری که بیش از 56 هزار زائر خانه خدا در سال جاری باید توسط شرکت‌های داخلی پرواز کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط ایران ایر و محدودیت‌هایی که دارد مشکلاتی به وجود آمد و سعودی‌ها نیز با ورود سایر شرکت‌ها چون قشم ایر موافقت نکردند.

آزادیخواه با بیان اینکه نهایتاً شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند که برخی از پروازهای استانی را کنسل کنند تا پروازها از تهران با هماهنگی بهتری انجام شود خاطرنشان کرد: این تصمیم با اعتراض شدید نمایندگان استان مواجه شد و در کمیسیون فرهنگی خواهان جلسه‌ای با مجمع نمایندگان شدم.

وی با اشاره به اینکه در نهایت قول اولیه برای پرواز حجاج از فرودگاه همدان را اخذ کردیم گفت: نامه‌ای با امضا همه نمایندگان خطاب به وزیر راه و شهرسازی تنظیم شد تا پروازهای استان منحل نشود.

نماینده مردم ملایر شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم 4 هزار و 500 نفر از زائران استان همدان و غرب کشور از فرودگاه همدان به سرزمین وحی اعزام شوند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو