پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تابستان ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 203512 // // //


تابستان ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود

نماینده شرکت مشاورین راه یاب ملل گفت: تابستان ۹۹ پروژه فرودگاه سقز افتتاح خواهد شد و توسعه آن بعد از افتتاح از سر گرفته می شود.


تابستان ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود

منطقه کردستان،معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور، حمیدرضا عدل، از فرودگاه سقز بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفت.
بیگلر با اشاره به اینکه سال ۹۹ فرودگاه سقز افتتاح می شود،اعلام کرد: پایانه فرودگاه دارای 52 درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی گفت:در صورت اتمام فرودگاه هر هفته 2 پرواز در آن انجام می شود که در طرح بلند مدت و توسعه آن، هر روز یک پرواز مد نظر قرار گرفته است.
کریمیان فرماندار سقز در این بازدید با اشاره به اهمیت فرودگاه سقز به عنوان پروژه ای زیرساختی، خواستار تسریع در اتمام آن توسط پیمانکار و تخصیص به موقع اعتبارات شد.
کریمیان بیان کرد: اتمام پایانه فرودگاه، تطویل باند، رفع موانع پروازی و محوطه سازی توسعه فرودگاه از مهمترین مسایل پیش روی فرودگاه سقز است.
تاکید فرماندار سقز بر اختصاص اعتبار جهت جابجایی و جانمایی روستای میرده
 در ادامه کامیل کریمیان در جریان بازدید امروز معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از میرده و سد چراغ ویس، خواستار تخصیص منابع اعتباری برای تملک زمین های سطح 2 و 3 این روستا شد.
کامیل کریمیان با بیان اینکه بخشی از هزینه های تملک منازل روستایی میرده که در کاسه سد قرار می گیرند به صورت اوراق خزانه پرداخت می شود از معاون سازمان برنامه و بودجه کشور خواست برای ترغیب و تشویق روستائیان برای اسکان در مکان جدید و ساخت ساختمان، خسارات به صورت نقد به آنان پرداخت شود.
کریمیان با اشاره به زمین های پایاب سد و اجرای عملیات شبکه های آبیاری و زهکشی، از معاون برنامه و بودجه کشور خواست؛ آب مورد نیاز برای آبیاری 6 هزار هکتار از این زمین ها تخصیص یابد.
کامران خرم، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان هم بیان کرد: پرداخت خسارت به مردم میرده، عملیات تملک، عملیات هیدرومکانیکال، ایجاد جاده های جایگزین، ایستگاه هیدرومتری، نصب تجهیزات برق مربوط به سیستم های هیدرومکانیکال، عملیات تاج و محوطه سازی و روشنایی محوطه از مهمترین برنامه ها برای اتمام کامل پروژه طرح سد مخزن چراغ ویس است.

 

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو