پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصویر یکی از ۱۰ فرودگاه خطرناک دنیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 203546 // // //


تصویر یکی از ۱۰ فرودگاه خطرناک دنیا

این تصویر یکی از ده فرودگاه خطرناک جهان است. ۹ فرودگاه دیگر همگی به‌خاطر عواملی مثل جغرافیای کوهستانی خطرناک تلقی شده‌اند اما این فرودگاه ماجرای دیگری دارد


تصویر یکی از ۱۰ فرودگاه خطرناک دنیا

فرودگاه مدنظر، یک پایگاه نظامی در دل شهری بزرگ، و پیرامون آن مملو از منازل مسکونی است. مردم شهر نگرانند که اگر جنگ کوچکی پیش بیاید سرنوشت جان و مال و خانه‌شان چه می‌شود. آن‌ها تهدید دائمی سقوط هواپیما را هم که از آخرین آن یک سال نمی‌گذرد ،روی سرشان حس می‌کنند. حتی بدون این تهدیدها، سر و صدای نشست و برخاست روزانه و شبانه هواپیماهای نظامی نیز غیرقابل تحمل است. در کنار این‌ها، اخبار گاه‌و‌بی‌گاه تجاوز نظامیان مستقر در این پایگاه به زنان شهر از همه بدتر است اما مردم اوکیناوا در ژاپن هنوز نتوانسته‌اند دولت را متقاعد کنند که حضور یک پایگاه نظامی متعلق به کشور خارجی به این‌صورت، باید پایان بپذیرد.

اخیرا دولت ژاپن اعلام کرد که با آمریکا برای انتقال پایگاه به محلی دیگر از شهر به توافق رسیده، اما مردم شهر در رفراندومی به این جابجایی «نه» گفتند. آن‌ها معتقدند اولا این جابجایی اوضاع را از جهاتی بدتر می‌کند و ثانیا پایگاه باید از اوکیناوا خارج شود نه جابجا. اما ناتوانی دولت در اعمال نظر خود به ایالات متحده باعث شده موضوع رفع این تهدید هشتادساله، همچنان در بن‌بست باشد.

ما ۴۰ سال است که از این تجربه‌ها با آمریکا نداریم و ممکن است ارزش «استقلال» یا عظمت «شلیک به پهپاد آمریکایی» را فراموش کرده باشیم. بنابراین، مرور حقارت قدرت‌هایی مثل ژاپن مقابل آمریکا، برای ما حکم نمازی دارد که باید مستمرا بخوانیم!

 

منبع : ماسال نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو