پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه زنجان برای انجام هر نوع پروازی آماده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 203681 // // //


فرودگاه زنجان برای انجام هر نوع پروازی آماده است

محمد قاسمی ،مدیر فرودگاه زنجان با تاکید بر آماده بودن فرودگاه زنجان برای انجام هر نوع پروازی گفت: عدم انجام پرواز حجاج از فرودگاه زنجان باید از مقام‌های ارشد استان سوال شود و همچنین سازمان حج و زیارت باید دفاع کند که چرا استان‌هایی با تعداد حجاج کمتر پرواز فرودگاهی دارند، ولی زنجان با یک هزار 600 زائر ندارد؟


فرودگاه زنجان برای انجام هر نوع پروازی آماده است

محمد قاسمی با تاکید بر عملیاتی بودن فرودگاه زنجان اظهار کرد: این فرودگاه برای انجام همه پروازها شامل داخلی، خارجی و حج عملیاتی است و این فرودگاه از هیچ لحاظ از جمله امکانات و نیروهای فنی کمبود ندارد.

مدیر فرودگاه زنجان بر آمادگی پوشش پنج تا 6 پرواز روزانه، از این فرودگاه تاکید کرد و گفت: این فرودگاه مشکلی برای پوشش هر نوع پروازی به لحاظ امکانات و نیروی انسانی را دارد.

وی تاخیر روی داده در پروازهای حجاج سال‌گذشته را عدم آشنایی خلبان شرکت هواپیمایی عنوان کرد و گفت: شاهد این ادعا هم نماینده شرکت سعودی که در آن زمان در فرودگاه زنجان مستقر بود، است، که فرودگاه را بازدید و تایید کرده بود.

قاسمی با بیان اینکه فرودگاه با حج و زیارت رابطه مالی ندارد، افزود: مدارک پول داده شده کجاست؟ شرکت هواپیمایی مبلغی بابت دریافت خدمات و انتقال مسافرانش به فرودگاه پرداخت می‌کند که این مبلغ هم طی دو سال گذشته به فرودگاه زنجان پرداخت نشده و بدهکار هستند، آنهم پرداخت قانونی که مصوبه دارد.

مدیر فرودگاه زنجان با تاکید بر اینکه حج و زیارت نه هزینه‌ای در این فرودگاه انجام داده و نه نیازی هست که انجام دهد، گفت: اصلا انجام هزینه توسط حج و زیارت قانونی نیست.

*پروازهای حج 91 تا 94 اکثر شبانه انجام می‌شد

وی با تاکید بر اینکه پروازهای حج از فرودگاه زنجان از سال 91 تا 94 توسط شرکت ماهان و اکثر  شبانه انجام می‌‌شد و حتی یک تاخیر هم نداشته است، خاطرنشان کرد: این فرودگاه به صورت کامل عملیاتی است.

قاسمی ادامه داد: نیروها و همه امکانات فرودگاه زنجان حتی به لحاظ ناوبری مورد بازدید قرار گرفته و مورد تایید در ایام سفر معاون اول رئیس جمهور قرار گرفته است.

مدیر فرودگاه زنجان با تاکید مجدد بر آماده بودن فرودگاه زنجان برای انجام هر نوع پروازی گفت: عدم انجام پرواز حجاج از فرودگاه زنجان باید از مقام‌های ارشد استان سوال شود و همچنین سازمان حج و زیارت باید دفاع کند که چرا استان‌هایی با تعداد حجاج کمتر پرواز فرودگاهی دارند ولی زنجان با یک هزار 600 زائر ندارد؟

وی افزود: حج و زیارت باید در مورد پرداخت هزینه به فرودگاه و همچنین ضعف فرودگاه مستندات ارائه کند.

قاسمی با بیان اینکه تخصصی در حوزه مشکلات انتقال حجاج و امور تخصصی حج و زیارت ندارد و اظهار نظر هم نمی‌کند، گفت: من در حوزه تخصصی خودم که فرودگاه است به قاطعیت می‌گویم که فرودگاه هیچ مشکلی ندارد.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو