پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سریال تکراری تعطیلی پروازهای فرودگاه پارس‌آباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 203699 // // //


سریال تکراری تعطیلی پروازهای فرودگاه پارس‌آباد

تعطیلی پروازهای فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان ادامه دارد و بازهم پروازهای فرودگاه شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان از سوی شرکت هواپیمایی ایران ایر به تعطیلی کشیده شد.


سریال تکراری تعطیلی پروازهای فرودگاه پارس‌آباد

شهرستان مرزی پارس آباد مغان 44 ساله در جایگاه دوم این شهرستان استان اردبیل قرار دارد و همواره به عنوان قطب کشاورزی کشور شناخته می‌شود.

یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های استان اردبیل و کشور در شهرستان مرزی پارس‌آباد قرار گرفته است و بار دیگر به دلیل نامشخص از سوی شرکت هواپیمایی ایران ایر پروازهای این فرودگاه به تعطیلی کشیده شد.

فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد که هم اکنون با قدمت 46 ساله یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید.

در حالی که این روزها خبرهای خوشی در خصوص استقبال گرم مردم و سرمایه گذاران منطقه به گوش می‌رسید اما طی نامه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در اردبیل پروازهای این فرودگاه مجددا به مدت 4 ماه به تعطیل شد.

در سال‌های اخیر نیز به منظور تکمیل و بازسازی باند پرواز، محوطه‌سازی، فنس‌کشی و توسعه و بازسازی ساختمان این فرودگاه بیش از 180 میلیون ریال هزینه شده بود ولی هرازگاهی این فرودگاه به تعطیلی کشیده می‌شود.

این تعطیلی در حالی است که پیش از این استاندار اردبیل نیز از راه‌اندازی بخش باری این فرودگاه خبر داده بود.

اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل پیش از این در نشست با مسئولان شهرستان پارس آباد از راه‌اندازی بخش باری فرودگاه پارس‌آباد با مشارکت خریدار شرکت کشت و صنعت مغان خبر داده بود و اعلام کرده بود که: با توجه به سیاست‌های صادرات محور در استان اردبیل فرودگاه پارس‌آباد با مشارکت و همت خریدار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تا دو ماه آینده طراحی و در سال آینده نیز راه‌اندازی خواهد شد.

پروازهای فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان نباید لغو شود

شکور پورحسین نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در خصوص تعطیلی پروازهای فرودگاه شهرستان پارس‌آباد تذکرات لازم به وزیر راه و شهرسازی داده شده است.

وی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه پارس‌آباد تاکنون با استقبال گرم مردم منطقه مغان روبرو بوده است افزود: با توجه به استقبال گرم مردم منطقه مغان از فرودگاه پارس آباد پروازهای فرودگاه نباید لغو شود.

پورحسین فرودگاه پارس‌آباد را زمینه‌ای برای توسعه منطقه مغان دانست و تصریح کرد: لغو شدن پروازهای فرودگاه پارس‌آباد باعث نارضایتی مردم می‌شود و پروازهای این فرودگاه به هیچ عنوان قابل لغو و ابطال نیست و باید در سریع‌ترین زمان ممکن به حالت قبلی خود باز گردد.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به این که منطقه مغان قطب کشاورزی کشور است فرودگاه پارس‌آباد می‌تواند به‌زودی توسعه یابد و راه‌اندازی بخش باری این فرودگاه می‌تواند کمک بسزایی به توسعه این فرودگاه کرده باشد.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو