پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پهپادهای کوچک آمریکایی در افغانستان به پرواز در می‌آیند

تاریخ خبر: // کد خبر: 204350 // // //


پهپادهای کوچک آمریکایی در افغانستان به پرواز در می‌آیند

قرار است برای اولین بار نظامیان آمریکا در افغانستان به پهپادهای بسیاری کوچک مجهز شوند که قادر است جان آنها را در میدان نبرد نجات دهد.


پهپادهای کوچک آمریکایی در افغانستان به پرواز در می‌آیند

 قرار است برای اولین بار نظامیان آمریکا در افغانستان به پهپادهای بسیار کوچکی مجهز شوند که قادر است جان آنها را در میدان نبرد نجات دهد.

به نوشته اسپوتینک، قرار است سربازانی که ماه آینده به افغانستان فرستاده می‌شوند، به پهپادی با اندازه یک دست مجهز شوند که می‌تواند جان آنها را در میدان‌های نبرد در این کشور نجات دهد، موضوعی که قرار است به صورت آزمایشی و برای اولین بار این موضوع در افغانستان امتحان شود.

طبق این گزارش، هنگ 508 چتربازان ارتش آمریکا قرار است این بالگردهای کوچک را با نام زنبور سیاه (Black Hornet ) را برای اولین بار در میدان جنگ افغانستان به آزمایش بگذارد.

این پهپاد که جثه‌ای بسیار کوچک دارد، به رغم داشتن تنها 18 گرم وزن قابلیت‌های بسیاری قدرتمندی در میدان نبرد دارد. این زنبور سیاه دارای 2 دوربین بوده و قادر است 25 دقیقه در هوا پرواز کند.

این پهپاد که به اندازه یک بالگرد بسیار کوچک است در 2 دقیقه آماده پرواز بوده و آموزش برای استفاده از آن تنها به 3 روز زمان نیاز دارد.

راین سایبر، سخنگوی این هنگ درباره این پهپاد گفت: من از تکنولوژی استفاده شده در این پهپاد بسیاری شگفت زده شدم و استفاده از این ابراز جان سربازان ما را در میدان نبرد حفظ خواهد کرد.

این در حالی است که در طول جنگ 19 ساله افغانستان این کشور به مکانی برای آزمایش سلاح‌های آمریکایی تبدیل شده است،‌ برای اولین بار در این جنگ از ربات‌های جنگی استفاده شد و در سال گذشته نیز برای اولین بار مادر بمب‌ها در این کشور به بوته آزمایش سپرده شد.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو