پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادعای دخالت روسیه در ماجرای اخلال در «جی‌پی‌اس» خطوط هوایی صهیونیست‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 204467 // // //


ادعای دخالت روسیه در ماجرای اخلال در «جی‌پی‌اس» خطوط هوایی صهیونیست‌ها

برخی رسانه‌های صهیونیستی مدعی عملیات جنگال نظامیان روسیه و اخلال در سامانه «جی‌پی اس» خطوط هوایی رژیم صهیونیستی شدند.


ادعای دخالت روسیه در ماجرای اخلال در «جی‌پی‌اس» خطوط هوایی صهیونیست‌ها

برخی منابع صهیونیستی بر این باورند که اخلال در عملکرد «جی‌پی‌اس» (سامانه موقعیت‌یاب جهانی) در پروازهای مسافربری خطوط هوایی رژیم اسرائیل در  سه هفته گذشته نتیجه عملیات جنگال (جنگ الکترونیک) نظامیان روسیه مستقر در سوریه بوده است.

به نوشته وبگاه «بریکینگ دیفنس» روسیه در تلاش است با عملیات جنگال علاوه بر مختل کردن پرواز  پهپادهای تروریست‌ها، بر عملکرد سامانه‌های ناوبری جنگنده‌های رادارگریز آمریکایی «اف-35» و «اف-22» نیز تاثیر گذارد.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی هفته گذشته از اخلال در سامانه جی‌پی‌اس خود در آسمان فلسطین اشغالی خبر داد اما مدعی شد تدابیری را برای اطمینان از امنیت پروازها در فرودگاه «بن‌گوریون» به کار بسته است.

اداره فرودگاه‌های رژیم اسرائیل نیز تایید کرد اخلال در جی‌پی‌اس از سه هفته پیش اتفاق افتاده، اما هنوز دلیل آن معلوم نیست. (جزئیات بیشتر)

به نوشته وبگاه بریکینگ دیفنس، رژیم صهیونیستی تاکنون از هرگونه اظهار نظر رسمی در زمینه دخالت روسیه در این ماجرا خوداری کرده، اما گفته می‌شود که بررسی‌ها در این زمینه ادامه دارد.

به نوشته این وبگاه ، یک رادیوی وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی جمعه گزارش داد که روسیه پشت عملیات جنگال اخیر قرار دارد. این در حالی است که مقام‌های روسی این ادعا را تکذیب کردند. مقام‌های وزارت جنگ و خطوط هوایی رژیم صهیونیستی نیز گفته‌اند که تاکنون هیچ مدرکی دال بر دخالت روسیه در این ماجرا موجود نیست.

این ایستگاه رادیویی در گزارش خود افزود که اینک یک مقام نظامی ارشد اسرائیلی در اروپا حضور دارد و در خصوص این حادثه و موارد دیگر با مقام‌های آمریکایی دیدارهایی را برگزار کرده است.

پیشتر نیز یک کارشناس روس از اشراف کامل سامانه‌های جدید استقرار یافته این کشور در سوریه جهت مقابله با هرگونه تحرک هوایی رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

«ولادیمیر میخایف» از کارشناسان نظامی روسیه در این زمینه اظهار داشت که با مستقر شدن تجهیزات جدید در سوریه، سامانه‌های جنگال این کشور تقویت شده است.

 

 

منبع:خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو