پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۲۵ قرارداد سرمایه گذاری در پیام البرز منعقد شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 204962 // // //


۲۵ قرارداد سرمایه گذاری در پیام البرز منعقد شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت: ۲۵ قرارداد سرمایه گذاری از ابتدای سال تاکنون در این منطقه ویژه در حوزه های مختلف منعقد شده است.


۲۵ قرارداد سرمایه گذاری در پیام البرز منعقد شد

نادر ثناگومطلق روز سه شنبه  افزود: ۱۲۱ نشست با سرمایه گذاران از ابتدای سال جاری تاکنون در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار که موجب انعقاد ۲۵ قرارداد در حوزه های مختلف شده است. وی اضافه کرد: حجم این سرمایه گذاری ها بیش از ۲ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال است که با عملیاتی شدن آنها ۴۵۲ شغل ایجاد می شود.

ثناگو مطلق گفت: ۷۰ درصد این قراردادها در زمینه آی. سی. تی و فناوری های نوین است که نقش موثری در تامین نیازهای داخلی کشور و صادرات محصولات با فناوری بالا خواهد داشت.nوی ادامه داد: پیش بینی می شود که این طرح ها طی مدت ۲ سال در منطقه ویژه اقتصای پیام البرز به نتیجه برسند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: همچنین اقدامات دیگری برای جذب سرمایه گذاران بخش های مختلف صنعتی در حال انجام است.

ثناگو مطلق گفت: هم اکنون ۴۸ واحد تولیدی و صنعتی فعال با اشتغالزایی یک هزار و ۱۵۰ نفر در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز فعال هستند.شرکت خدمات هوایی پیام در سال ۱۳۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه ۱۳۸۲ هیات دولت، سه هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی ۵ استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است.

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو