پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعتصاب ، ۵۵۰ پرواز را در تایوان لغو کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 205557 // // //


اعتصاب ، ۵۵۰ پرواز را در تایوان لغو کرد

با ورود به چهاردمین روز اعتصاب کارکنان خدمه پرواز، امروز چهارشنبه خط هوایی تایوان مجبور به لغو بیش از ۵۵۰ پرواز از واسط ماه ژوئیه (تیر) شد.


اعتصاب ، ۵۵۰ پرواز را در تایوان لغو کرد

به دنبال کاهش حقوق و تغییر شرایط کار، کارکنان خدمه خط هوایی ایو (EVE) تایوان به مدت ۱۴ روز است که در اعتصاب به سر می‌برند.

بعد از مذاکرات بی نتیجه میان کارکنان و مدیران در مورد افزایش حقوق و بهبود شرایط، کارکنان خط هوایی تایوان از تاریخ ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) وارد اعتصاب شدند.

براساس بیانیه خط هوایی تایوان، در حدود دو هزار و ۸۰۰ خدمه پرواز در اعتصاب دو هفته‌ای شرکت کرده‌اند که این اعتصاب در مجموع تاکنون ۵۶ میلیون دلار به شرکت هوایی تایوان خسارت مالی وارد کرده است.

خبرگزاری رویترز در همین رابطه می‌نویسد، اعتصاب دو هفته‌ای خدمه پرواز طولانی‌ترین اعتصاب تایوان در خطوط هوایی به حساب می‌آید. تایوان در چند ماه گذشته با ناآرامی‌های کارگری مواجه بوده است.

«جودی هیسایو» مدیر روابط عمومی خط هوایی تایوان گفت؛ با روند ادامه اعتصاب شرکت همچنان با تأخیر پرواز روبرو است و ما از کارکنان می‌خواهیم تا هرچه زودتر پیش شرط‌های خود را مطرح کنند و در اسرع وقت با ما به توافق برسند.

بیانیه خط هوایی تایوان در حالی منتشر می‌شود که در روز گذشته (سه شنبه) بیش از یک هزار خدمه پرواز و حامیان آنان با راهپیمایی و تجمع در مقابل دفتر رئیس جمهور تایوان خواستار توقف مدیریت‌های استبدادی و اقتدارگرا در کشور شدند.

از تاریخ ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) تا کنون بیش از دو هزار خدمه پرواز تایوان که بیشتر زنان هستند با تجمع در مقابل دفتر خط هوایی در فرودگاه بین اللملی تایوآن خواستار بهبود شرایط کاری هستند.

منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو