پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خطای انسانی علت اصلی سقوط هواپیما در کاشمر اعلام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 207144 // // //


خطای انسانی علت اصلی سقوط هواپیما در کاشمر اعلام شد

سازمان هواپیمایی کشور پس از گذشت پنج ماه از سقوط هواپیمای آموزشی فرودگاه کاشمر و مرگ دو نفر علت اصلی این حادثه را خطای انسانی اعلام کرد.


خطای انسانی علت اصلی سقوط هواپیما در کاشمر اعلام شد

مدیر شرکت کاویان پرواز ترشیز روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: بهمن‎ماه پارسال خلبان و یکی از دانشجویان این فرودگاه که تنها ۲۵ دقیقه از پرواز دوم آنها گذشته بود به علت سقوط هواپیمای آموزشی جان خود را از دست دادند.

محمدرضا کاویانی افزود: هرچند بسیاری نقص فنی در هواپیما را علت اصلی این سانحه می‌دانستند اما سازمان هواپیمایی کشور در نتیجه بررسی‌های نهایی خود علت حادثه را خطای انسانی اعلام کرد.

وی ادامه داد: براساس گزارش نهایی سازمان هواپیمایی کشور که در پایان خردادماه امسال اعلام شد حادثه در ۲۶ بهمن‌ماه پارسال ساعت ۱۱.۱۵ دقیقه صبح در ۱۱ کیلومتری جنوب شرق کاشمر به وقوع پیوست که بر اثر آن حادثه دو سرنشین فوت کردند و هواپیما به طور کامل از بین رفت و علت اصلی آن خطای انسانی خلبان در انجام مانورهای پروازی شدید حرکات نمایشی و پرواز در ارتفاع کم اعلام شد و بنا به اعلام کارشناسان هواپیما هیچ گونه نقص فنی نداشته است.

مدیر شرکت کاویان پرواز ترشیز گفت: براساس اعلام نظر پزشک قانونی علت فوت دو سرنشین هواپیما صدمات وارده براثر برخورد با جسم سخت بوده است.

کاویانی افزود: هواپیمای سقوط کرده ساخت کشور اوکراین و دارای دو صندلی با ظرفیت ۸۰ لیتر سوخت و سال ساخت آن هم ۲۰۱۵ بود همچنین این هواپیما مجهز به چتر نجات بود و تا زمان سقوط فقط ۱۵۰ ساعت پرواز انجام داده بود.

فرودگاه کاشمر نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور است که از اسفندماه سال ۹۳ در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار و با ساخت برج مراقبت، آشیانه و ساختمان اداری با دو هزار مترمربع زیربنا و باند پرواز و امکان فرود هواپیمای سبک راه اندازی شد.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو