پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایستگاه خودروی هواشناسی فرودگاه بجنورد به بهره برداری می رسد

تاریخ خبر: // کد خبر: 207251 // // //


ایستگاه خودروی هواشناسی فرودگاه بجنورد به بهره برداری می رسد

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی از بهره برداری ایستگاه خودروی هواشناسی فرودگاه بجنورد در سفر رئیس جمهور به این استان خبر داد.


ایستگاه خودروی هواشناسی فرودگاه بجنورد به بهره برداری می رسد

مجید بیجندی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی، اظهار کرد: ایستگاه خودروی هواشناسی فرودگاه بجنورد با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث شده است.

بیجندی افزود: امیدواریم اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیون تومان برای کلنگ زنی مرکز تحقیقات هواشناسی خراسان شمالی در این سفر به استان تخصیص یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴۵ درصد پست های هواشناسی خراسان شمالی نیازمند نیرو است، تصریح کرد: نبود نیروهای متخصص انسانی در این حوزه سبب شده تا امور با کندی انجام شود و این یکی از مشکلات اصلی ادراه کل هواشناسی است.

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی، نبود سنجنده های زمین، رادار و نبود مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی را از دیگر مشکلات این اداره عنوان کرد.

بیجندی در ادامه به پیش بینی هوا در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تابستان امسال از بارش های نرمالی برخوردار باشیم و شاهد پدیده ای خاص نباشیم و در اکثر مناطق شاهد نیم تا یک درجه افزایش دما خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی میزان بارش ها در سال زراعی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: براساس آمارهای ثبت شده تا روز هفدهم تیرماه در استان ۳۸۲ میلی متر بارش دریافت شده در حالی که سال گذشته میزان بارش دریافتی ۱۹۰ میلی متر اعلام شده بود.

 

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو