پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ماجرای «پرواز مرگ» بیماران یمنی و محاصره عربستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 207293 // // //


ماجرای «پرواز مرگ» بیماران یمنی و محاصره عربستان

یک پرواز از مبدأ قاهره به مقصد جنوب یمن، زمانیکه مجبور شد به دلیل نقص قصد فرود کند، ائتلاف سعودی با عدم اجازه به آن، دهها مسافر بیمار این هواپیما را در معرض مرگ قرار داد.


ماجرای «پرواز مرگ» بیماران یمنی و محاصره عربستان

«ائتلاف عربی» به فرماندهی عربستان سعودی از آغاز حملات به یمن در سال 2015 حریم هوایی یمن را در کنترل خود گرفته و این موضوع سختی‌های زیادی را برای یمنی‌ها به وجود آورده است؛ ائتلاف مذکور فقط اجازه پنج پرواز در روز را می‌داد و در ماه گذشته (ژوئن) آن را به هشت پرواز رساند.

در همین راستا در تاریخ 30 ژوئن هواپیمایی که فرودگاه قاهره را به سمت عدن ترک کرده بود بعد از چند دقیقه دچار نقص فنی شد و در فرودگاه قاهره نشست اضطراری انجام داد؛ در این نشست اضطراری چرخ‌های هواپیما ترکید.

مسافران این پرواز به شمار «609» از مرگ نجات پیدا کردند اما این پایان رنج آنها نبود و به دلیل همین قوانین ائتلاف عربی برای پروازها ناچار شدند بیشتر از 13 ساعت در فرودگاه قاهره معطل شوند؛ این در حالی بود که تعداد زیادی از 150 مسافر این ایرباص 310 بیمار بودند.

 بر اساس گزارش «عین الیمن»، زمانی که مسافران با هواپیمای بار دیگر فرودگاه قاهره را ترک کردند و در حریم یمن قرار گرفته بودند ناگهان کاپیتان هواپیما به مسافران اعلام کرد که ائتلاف عربی به آنها مجوز لازم برای فرود در فرودگاه عدن را نداده و مجبور است بار دیگر به قاهره بازگردد.

از سوی دیگر بسته بودن فرودگاه صنعا نیز آسیب های زیادی به مردم یمن زده است. اردیبهشت ماه امسال (1398)  «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد «بسته شدن فرودگاه صنعاء باعث فوت بیش از ۳۰ هزار بیمار شد و ما در حال حاضر باید 300 هزار نفر را خارج کنیم».

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو