پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام 5731 زائر به خانه خدا‌‌ با 23 پرواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 207384 // // //


اعزام 5731 زائر به خانه خدا‌‌ با 23 پرواز

حشمت‌الله قربانی ،مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با انجام 23 پرواز از فرودگاه‌‌های امام خمینی (ره)، یزد، اهواز و زنجان، تا این لحظه 5 هزار و 731 زائر به خانه خدا اعزام شده‌اند.


اعزام 5731 زائر به خانه خدا‌‌ با 23 پرواز

حشمت‌الله قربانی، در تشریح آخرین جزئیات آمار اعزام زائران حج تمتع، اظهار داشت: پروازهای حج تمتع از روز دوشنبه هفدهم تیرماه در کشور آغاز شد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: تا این ساعت ۱۹ پرواز از فرودگاه‌های، یزد، اهواز و زنجان انجام شده است و ۴ هزار و ۷۰۱ نفر از زائران به خانه خدا اعزام شده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز هم دو پرواز از فرودگاه‌های اهواز و زنجان برای اعزام زائران خدا توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: همچنین در فرودگاه امام خمینی (ر‌ه) تاکنون ۴ پرواز حج توسط ایران‌ایر برای اعزام زائران انجام شده است و یک هزار و 30 مسافر از این فرودگاه به خانه خدا اعزام شده‌اند.

قربانی بیان کرد: امروز همچنین سه پرواز از فرودگاه امام خمینی رحمه الله علیه انجام می‌شود تا زائران به خانه خدا اعزام شوند.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: جمعاً تاکنون 5هزار و 731 نفر از زوار به خانه خدا اعزام شده‌اند.

، به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ سعودی تکلیف کرده است شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

امسال 86 هزار و 550 زائر در قالب 573 کاروان با 722 پرواز رفت و برگشت عازم خانه خدا می‌شوند و سپس به کشور برمی‌گردند. 

د‌ر حج امسال 361 پرواز رفت و 361 پرواز برگشت‌ داریم،‌ ‌از 17 تیر ماه برابر با 8 جولای پروازهای حجاج آغاز شد که به مدینه و جده بود و 14 مرداد آخرین پرواز عملیات حج خواهد بود. 

‌در عملیات رفت 142 پرواز به جده و 199 پرواز به مدینه خواهد بود و 56 درصد زائران مدینه اول و 44 درصد مدینه دوم هستند. 

‌30 هزار نفر از زوار کشورمان از 9 استان کشور شامل تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، لرستان، قزوین، کردستان و کاشان از طریق فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می‌شوند، تعداد پروازهای رفت از فرودگاه امام 124 پرواز خواهد بود.

‌پروازهای رفت در 33 روز انجام می‌شود،‌ در عملیات رفت کمترین زائر مربوط به استان گیلان با 486 زائر و بیشترین زائر مربوط به استان تهران با 30 هزار زائر است.

‌از 26 مرداد مطابق با 17 آگوست پروازهای برگشت حجاج آغاز می‌شود و تا 17 شهریور ادامه دارد، در پروازهای برگشت 186 پرواز از جده و 185  پرواز از مدینه انجام می‌شود، پروازهای رفت 33 روز طول می‌کشد و پروازهای برگشت 23 روز زمان نیاز دارد.

‌در پروازهای برگشت 49 درصد پروازها از جده و 51 درصد از مدینه خواهد بود.

‌میزان مجاز بار ایران ایر در پروازها 30 کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به 40 کیلوگرم افزایش یافته است همچنین حجاج می‌توانند ساک دستی تا 5 کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو