پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 3گزینه برای پاسخ به شکایت ایران در «ایکائو» برای مشکل سوخت‌گیری هواپیماها

تاریخ خبر: // کد خبر: 207534 // // //


3گزینه برای پاسخ به شکایت ایران در «ایکائو» برای مشکل سوخت‌گیری هواپیماها

نماینده اسبق ایران در ایکائو عنوان کرد: به هر میزان نماینده کشوری در ایکائو فعال‌تر و در جلسات قوی‌تر حضور پیدا کند و از سوی دیگر اطلاعاتش به موضوعات موجود تخصصی‌تر باشد طبیعتاً نفوذ آن نماینده می‌تواند اثرگذارتر باشد


3گزینه برای پاسخ به شکایت ایران در «ایکائو» برای مشکل سوخت‌گیری هواپیماها

چندی پیش بود که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که موضوع عدم سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین‌المللی به دبیر کل و رئیس شورای ایکائو منعکس شده است. در راستای این موضوع بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران صنعت هوانوردی انتقاد داشتند که درحال‌حاضر نقش نماینده ایران در ایکائو در راستای دفاع از حقوق ایران در مجامع بین‌المللی هوانوردی چیست و چرا اقداماتی که در این رابطه انجام می‌گیرد به‌صورت شفاف و روشن اعلام نمی‌شود.

علیرضا منظری، نماینده اسبق ایران در ایکائو با تشریح نقش نماینده هر کشور در ایکائو توضیح داد: «ایران به‌عنوان یکی از کشورهای کنوانسیون شیکاگو عضو سازمان ایکائو است. سازمان ایکائو یک سازمان بین‌المللی تخصصی در رابطه با مسائل تخصصی هواپیمایی است که به‌صورت روزمره مسائل صنعت هواپیمایی در جهان را موردبررسی قرار می‌دهد به همین دلیل یکسری ارکان‌ دارد که در آنجا فعال هستند و به‌صورت مستمر جلسات کارشناسی و تخصصی را برگزاری می‌کنند.

منظری بیان کرد که شورای ایکائو یکی از ارکان مهم این سازمان است که در سال سه اجلاس سه تا چهار ماهه دارد که عموماً کار این شورا بررسی موضوعات تخصصی هواپیمایی، استانداردها و توصیه‌هایی که برای کشورها انجام می‌گیرد که بعداً به ضمایم کنوانسیون شیکاگو تبدیل می‌شود. او ادامه می‌دهد که در کنوانسیون شیکاگو پیش‌بینی‌شده که باید اعضای شورای ایکائو از بین کشورهای عضو ایکائو تعیین شوند که بر اساس آن هر دو سال یک‌بار در مجمع عمومی این عضوها تعیین و نماینده‌های این کشورها مستقر می‌شوند و در جلسات شرکت می‌کنند.

این کارشناس در تکمیل سخنان خود تصریح می‌کند که سایر کشورهای عضو ایکائو که عضو شورا نیستند، در ایکائو یک نماینده دارند که رابط بین کشور مربوطه با سازمان ایکائو است. کشورهایی که این رابط را منصوب می‌کنند برخی دفاتر آنها در سفارتخانه آن کشور و برخی نیز در خود مقر سازمان ایکائو مستقر هستند که ایران نیز جزء این کشورها است.

معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص وظایف نماینده هر کشوری در سازمان ایکائو توضیح داد: «نماینده هر کشوری در ایکائو در جلسات کمیسیون هوانوردی شورا شرکت می‌کند و مطالبی که در آنجا موردبررسی قرار می‌گیرد را به‌صورت گزارش به سازمان هواپیمایی کشوری منعکس می‌کند که سازمان هواپیمایی بر اساس آن به یک جمع‌بندی می‌رسد که آیا استانداردها و جمع‌بندی‌هایی که ایکائو تعیین کرده درست است یا نسبت به آن نظر مخالفی دارد. هر اظهارنظر مخالفی که سازمان هواپیمایی کشوری داشت آن را به‌عنوان نظر رسمی کشور ایران به ایکائو منعکس می‌کند تا موردتوجه و بررسی قرار بگیرد.»

این تحلیلگر صنعت هوایی به یکی دیگر از وظایف نماینده هر کشوری در ایکائو اشاره کرد و گفت: «جلسات کمیته‌های متخصص و عمومی سالانه در ایکائو تشکیل می‌شود که درواقع نماینده باید بستر حضور نمایندگان و کارشناسانی که متخصص هستند را در این جلسات مهیا کند.» طبق گفته او، از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین وظایف هر نماینده این است که موضوعات مهم صنعت هوایی در کشور را که لازم است به سازمان ایکائو منعکس شود، مطرح کند تا در کمیسیون هوانوردی و شورای ایکائو موردبحث قرار بگیرد. منظری بیان می‌کند: «با توجه به اینکه نماینده هر کشوری در ایکائو با سایر نمایندگان کشورهای دیگر در ارتباط است از موضوعات بین‌المللی هوانوردی در جهان بسیار زودتر مطلع می‌شود از همین رو نماینده باید موضوعاتی مهم را به سازمان هواپیمایی کشوری و یا کارشناسان داخل کشور منعکس کند.»

این کارشناس هوایی با تأکید بر اینکه هرچه نماینده کشوری در ایکائو فعال‌تر و در جلسات قوی‌تر حضور پیدا کند و از سوی دیگر اطلاعاتش به موضوعات موجود تخصصی‌تر باشد طبیعتاً نفوذ آن نماینده می‌تواند اثرگذارتر باشد، گفت: «گرچه شاید این سمت تا حدودی سیاسی جلوه کند اما درواقع بسیار تخصصی است و عمده تخصص فرد نیز باید درزمینه استانداردها و قوانین باشد.»

او در خصوص شرایط انتخاب نماینده ایکائو می‌گوید: «برای انتخاب نماینده طبیعی است که یک شرایط احراز باید مشخص شود که بر اساس آن سازمان هواپیمایی کشوری آن فرد را انتخاب و به وزارت راه‌وشهرسازی معرفی می‌کند که پس از تأیید وزیر به وزارت امور خارجه فرستاده می‌شود که از آن طریق به‌عنوان نماینده دولت به سازمان ایکائو معرفی می‌شود. برخی مواقع این افراد این مسیر را به‌صورت واقعی طی نمی‌کنند.»

منظری به موضوع شکایت ایران به ایکائو در رابطه با روند سوخت‌رسانی در فرودگاه‌های خارجی اشاره کرد و افزود: «نوع و روش مطرح‌کردن موضوعات هوانوردی به ایکائو بسیار تأثیرگذار است و طرح چنین موضوعاتی سه حالت دارد؛ در حالت اول این است که ما این موضوع را همین‌گونه که هست به ایکائو منعکس کنیم که نتیجه این می‌شود که این مسئله از سمت دبیرخانه ایکائو به آن کشور مربوطه منعکس می‌شود.

حالت دوم این است که طبق ماده ۵۴ کنوانسیون شیکاگو، کشور از سازمان ایکائو بخواهد که این موضوع به‌عنوان یکی از موضوعات مشکل‌آفرین در رابطه با صنعت هواپیمایی در شورای ایکائو مطرح شود که طبق آیین‌نامه‌ای که وجود دارد موردبررسی قرار می‌گیرد. معنی روش دوم این است که حدود ۳۶ نماینده از کشورهای مختلف در رابطه با آن موضوع صحبت می‌کنند و نظرات موافق و مخالف خود را مطرح می‌کنند و بعد از پخته‌شدن موضوع، تصمیم‌گیری در خصوص آن مسئله انجام می‌گیرد.»

او به حالت سوم اشاره کرد و گفت: «طبق ماده ۸۴ کنوانسیون شیکاگو اگر شکایت انجام بگیرد بدان معنا که کشور ما به جهت اینکه یک موضوع مورد اختلاف دو کشور است به شورای ایکائو شکایت می‌کند که درواقع طبق آیین‌نامه ۸۸ یک کار شبه قضایی اتفاق میافتد. در راستای این روش، ما لایحه‌ای تحت عنوان شاکی ارائه می‌دهیم و سپس طرف مقابل هم باید لایحه پاسخ این موضوع را به ایکائو بدهد و هر دو این لوایح به‌عنوان کار شبه‌قضایی در شورای ایکائو بررسی می‌شود و نتیجه‌ای که از آن صادر می‌شود یک نتیجه قضایی است که اگر هر طرف نسبت به آن اعتراض داشته باشند این کنوانسیون پیش‌بینی کرده که می‌تواند به دادگاه بین‌المللی لاهه هم مراجعه کنند. از همین رو باید ببینیم در رابطه با سوخت سازمان هواپیمایی کشوری کدام‌یک از این روش‌ها را دنبال کرده است.»


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو