پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۱۹۰ میلیارد ریال طرح برای فرودگاه بجنورد روی میز دولت

تاریخ خبر: // کد خبر: 207705 // // //


۱۹۰ میلیارد ریال طرح برای فرودگاه بجنورد روی میز دولت

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: ۱۹۰ میلیاردریال پروژه پیشنهادی را برای طرح و تصویب در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان خراسان شمالی آماده کرده‌ایم.


۱۹۰ میلیارد ریال طرح برای فرودگاه بجنورد روی میز دولت

سیدمهدی رزاز روز پنجشنبه و در آستانه سفر رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی اظهار داشت: ساخت جاده ارتباطی برای سایت مخابراتی آر سی ای جی واقع در ارتفاعات اسدلی از جمله پیشنهادهای فرودگاه بجنورد به هیأت دولت است که این مسیر چهار کیلومتری خاکی است و در فصول بارندگی برف و باران، تردد در آن دچار مشکل می شود.
وی ایجاد ایستگاه جدید ایمنی آتش نشانی با مساحت ۲ هزار متر مربع را از دیگر طرح های پیشنهادی فرودگاه بجنورد برشمرد و افزود: ایستگاه آتش نشانی فرودگاه باید در وسط باند باشد تا زمان رسیدن خودروهای عملیاتی به صحنه حادثه کاهش یابد و موقعیت ایستگاه کنونی، که ابتدا در وسط باند بود، با گسترش باند فرودگاه دستخوش تغییر شده و تعادل مکانی آن به هم خورده است.
به گفته استاندار خراسان شمالی، تاکنون اجرای طرح‌های مختلف به ارزش بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان مورد موافقت قرار گرفته که این طرح ها در بخش های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت، معدن و انرژی های تجدیدپذیر به اجرا درمی‌آید.
محمدعلی شجاعی چهارشنبه شب اظهار داشت: با تلاش مدیران و با پیگیری های انجام شده در نشست‌هایی که در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شده، با تامین مالی و اجرای طرح های مختلف از سوی شرکت های بزرگ و بانک ها به ارزش بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال توافق شده که این میزان با سهم اعتباری ۱۰ ساله استان برابری می کند.
۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر، پارسال از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه جا شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به کمتر از نصف رسید.
با وجود اینکه بخش زیادی از پروازهای فرودگاه بجنورد به دلیل اقلیم خاص منطقه و نیز موقعیت فرودگاه در فصول بارندگی لغو می شود، اما در پروازهای انجام شده ظرفیت صندلی‌ها پر است که این نشان از استقبال مردم این خطه از سفر هوایی دارد.
هم اکنون به طور متوسط ۶۵ درصد ظرفیت پروازهای فرودگاه بجنورد تکمیل می‌شود که اگر پروازها هر روزه و مرتب صورت گیرد این ظرفیت به بالای ۸۵ درصد نیز می‌رسد.
اکنون فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.
هم اکنون شرکت های هواپیمایی ماهان و آسمان در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران ۶ پرواز رفت و برگشت دارند.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.
در این استان مجتمع‌های بزرگ صنعتی و تولیدی نظیر پتروشیمی خراسان، آلومینای جاجرم، فولاد اسفراین و کارخانه قند شیروان فعالیت دارند که مدیران و کارشناسان این واحدهای صنعتی همواره در حال تردد بین بجنورد و تهران هستند.

رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید ۲۳ و ۲۴ تیرماه مهمان استان خراسان شمالی خواهند بود.

 

منبع: ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو